Obmedzte kofeín, pridajte do svojho života kvapku citrónu

Každé ráno má mnoho z nás niekoľko rituálov, ktoré dodržiava. Väčšinou tieto rituály spočívajú v pravidelnej hygiene, ale aj v pravidelných raňajkách. Na takéto raňajky si však väčšinou varíme aj kávu, čo nie je práve najlepší štart do nového dňa. Kofeín totiž onedlho vyprchá, teda sa onedlho budeme cítiť rovnako unavení, ako keď sme ešte len vstali z postele. Čo ráno piť namiesto kávy?

Aby sme teda zamedzili pitiu kávy, musíme si nájsť iný nápoj, ktorý namiesto nej budeme piť. Nemusíme preňho chodiť ďaleko, stačí, keď máme v domácnosti vodu a nejaký ten citrón v chladničke. Práve to nám totiž pomôže nahradiť kofeínový nápoj, na ktorom je väčšina populácie doslova závislá. Naštartovanie do nového dňa bude vďaka vode s citrónom dlho trvalé, nebude tu len dovtedy, kým by pri káve kofeín vyprchal.

Ranná detoxikácia a skvelý štart do nového dňa

Voda s citrónom je ráno to najlepšie, čo si môžeme dopriať okrem kvalitných raňajok. Ide o úplne skvelý nápoj, ktorý nás dokonale naštartuje do nového dňa. Citrón navyše hneď ráno dá nášmu telu potrebné vitamíny, teda sa budeme môcť radovať z toho, že je naša imunita trochu pevnejšia a odolnejšia voči baktériám, ktoré na nás číhajú tam vonku.

Navyše je voda s citrónom ráno dobrá preto, že detoxikuje naše telo, teda pomáha telu odviesť z nášho tela škodlivosti, ktoré sa do nášho tela dostali buď vedome, ale mnohokrát sa do nášho tela dostanú aj nevedome.

Pozor! Čapujte teplú, nie studenú vodu

Pri tomto nápoji, ktorý je ráno naozaj výnimočný a zdravý, je nutné dbať na to, aby voda bola teplá, nie studená. Studená voda je pre náš organizmus ráno šok, preto sa jej vyvarujte. Radšej voľte teplú vodu – ale samozrejme nemusí byť vriaca.

Táto „citrónová limonáda“ je vhodná ako letné osvieženie, ak k nej pridáte mätu alebo kolieska olúpaného uhorku. Okrem rána sa tento nápoj nebojte piť aj inokedy počas dňa – nijako vám neuškodí.

Môže sa Vám ešte páčiť...