3 tipy, ako bojovať s lupinami

Každý má svoje vlastné problémy, ale často sú problémy práve to, čo nás spája. Napríklad pokiaľ ide o kozmetické problémy, ktoré nie sú práve príjemné. Ženy väčšinou trápia akné alebo upchaté póry, páni trpia stratou vlasov, čo ich privádza až k šialenstvu. Veľakrát ale mužov aj ženy trápia jeden rovnaký problém, a síce lupiny. Tento problém by sme si ani nevšimli, ak by nešiel vidieť a pokiaľ by nám často nekazil náš vkusný, tmavý look. Ide o naozaj nepríjemný problém, ktorý sa dá našťastie vyriešiť hneď niekoľkými spôsobmi.

Lupiny sú problémom vysušenej pokožky hlavy. Počas zimy nám to až tak nevadí, veď si môžu ľudia pomýliť lupiny so snehom, ale v iných ročných obdobiach je to pomerne problém, ktorý sa skrátka musia riešiť. Nie je to síce nič, čo by nás bolelo, ale značne nám to znepríjemňuje život au mnohých ľudí to vyvoláva odpor.

Poďme si teda povedať, ako s týmto nepríjemným dermatologickým problémom zatočiť.

1) Nie je to chyba šampónu?

Často pomôže iba obyčajná zmena šampónu. Pokiaľ dlho používate jeden a ten istý šampón, možno to môže byť z toho. Je načase, aby ste sa rozhodli nakúpiť si trochu iné šampóny, ktoré vám mnohokrát od problému pomôžu. Odporúčame šampóny z nejakej prírodnej kozmetiky, ktoré vám nijako nemôžu ublížiť, len prilepšiť.

2) Kosový olej

S lupinami tiež môžete zatočiť pomocou kokosového oleja. Kokosový olej je fenomenálny pomocník do domácnosti. Pomôže nám s prípravou zdravého jedla, ale taktiež nám pomôže zneškodniť lupiny či zatočí sa suchou pokožkou všeobecne celého tela. Stačí, keď si iba kokosový olej vmasírujete do vlasov, necháte chvíľku pôsobiť a následne si vlasty starostlivo opláchnete.

3) Lekáreň

Pokiaľ ale nič nepomáha, je načase navštíviť lekáreň, kde vám hneď po vyslovení vášho problému podajú špeciálne šampóny, ktoré by mali s lupinami zatočiť. Pokiaľ už ani toto s lupinami nezatočí, musíte vyhľadať odbornú pomoc.

Môže sa Vám ešte páčiť...