6 príznakov alkoholizmu, ktoré jasne značia problémy

Pokiaľ závislosť na alkohole dôjde už príliš ďaleko, pozorujeme príznaky, ktoré nejdú prehliadnuť. Samozrejme častá opitosť je najčastejší príznak. Aké sú ďalšie problémy, s ktorými sa ľuďmi stretávajú?

Alkoholizmus je možné riešiť

Ako prvé by sme chceli uviesť, že alkoholizmus je závislosť, ktorá je síce veľmi nepríjemná a život obmedzujúca a ohrozujúca, má však svoje riešenie. Terapia je jediná cesta, ako zo začarovaného kruhu von. Mnohým pacientom pomáha terapia, pretože sa s jej pomocou dokážu zbaviť sociálnej nálepky niekoho, kto dochádza na terapie. Ako ale alkoholizmus vlastne spoznať?

Najčastejšie príznaky

Dlhodobá silná chuť na alkohol sa radí medzi typické príznaky, ktoré už značia silnú závislosť na tejto látke. Je toho ale oveľa viac, čo je možné pozorovať.

Kocovina ako sprievodný jav

Kocovina je sprevádzaná silnými nevoľnosťami, bolesťou hlavy, hnačkou, trasom, ale aj nevoľnosťami a zvracaním.

Problémy s tráviacim traktom

Alkoholizmus je často spojený s trvalým poškodením tráviacich orgánov. Objavujú sa problémy s pankreasom, so žalúdkom aj s obličkami. Poškodené ale môže byť vplyvom prijímania alkoholu aj srdca, alebo aj pečeň.

Porucha spánkového režimu

Zdá sa vám, že ľudia trpiaci alkoholizmom dobre spia? Opak je pravdou. Ich spánkový režim je vplyvom dlhodobého zneužívania návykovej látky rozhodený a trápi ich nespavosť alebo poruchy spánkového spektra.

Sociálna izolácia

Aj keď sa spočiatku najmä muži s alkoholizmom radi chvália a vyhľadávajú spoločnosť podobne naladených ľudí v krčme, po čase ich všetci priatelia opustia, pretože s nimi odmietajú držať krok. U mužov dochádza k sociálnej izolácii. V prípade žien je sociálna izolácia skoršia.

Poruchy pamäte

Problémy so sústredením, s koncentráciou na zadané úlohy, alebo poruchy pamäti, to sú časté problémy alkoholikov.

Nedostatočná hygiena

Vplyvom alkoholu o seba ľudia prestávajú dbať a trpia nedostatočnou hygienou a zlými návykmi.

Alkoholizmus treba začať riešiť čo najskôr.

Môže sa Vám ešte páčiť...