Zimné plávanie je ideálne na otužovanie. Zlepšite svoj imunitný systém

Chladnejšie dni priniesli veľké množstvo vírusov a baktérií, ktoré sa rozhodli napadnúť zdravie človeka. Mnohí ľudia tak už zo začiatku jesene trpia nepríjemným prechladnutím, ktoré im mnohokrát nedá v noci spať. Avšak tí, ktorí majú silnejší imunitný systém, sa nemusia žiadneho prechladnutia ani choroby báť. Choroba silný obranný systém človeka nepremôže. Lenže ako svoj imunitný systém zlepšiť, ako ho urobiť odolnejším? Skúste to s otužovaním.

Mnohí ľudia sa otužujú v sprche, a to tak, že postupne prechádza z teplej vody na studenú a naopak. Existuje však lepší spôsob, vďaka ktorému navyše schudneme prebytočné kilogramy, ktoré nás trápia. Môžeme sa totiž začať otužovať pri plávaní.

Využívajte vonkajšie bazény, nie vnútorné

Pokiaľ nemáte bazén doma, ktorý by ste ponechávali pri príjemnej teplote, navštevujte plavecké bazény alebo aquaparky, avšak využívajte spravidla vonkajšie bazény, nie vnútorné bazény. Vonkajšie bazény sú o niečo teplejšie, ale než sa doň dostanete, krapet premrznete a voda bude chvíľku pre telo šokom. Avšak keď si telo zvykne na teplotu vody, bude to príjemná hodinka športovania, ktorá vám navyše zvýši a zlepší váš imunitný systém. Ideálne je začať do štyridsiatich rokov, kedy si telo ešte rýchlo zvyká na zmeny a dobre zvláda športové aktivity.

A ako sme tiež spomenuli, pri plávaní poriadne schudnete

Chudneme s plávaním

Plávanie je dnes veľmi obľúbená športová činnosť, ktorú miluje skutočne každý. Teda skoro každý – pre niekoho je plávanie naopak nudná činnosť, ktorú nemajú chuť vykonávať. Pokiaľ vás však baví, máte vyhrané – môžete sa totiž rýchlo zbaviť prebytočných kíl, ktoré vás sužujú. Pri plávaní sa zapája kompletne celé telo, čo znamená, že sa chudne na všetkých miestach súčasne. Musí sa však plávať minimálne hodinu, pretože celú polhodinu trvá, kým sa metabolizmus naštartuje.

Môže sa Vám ešte páčiť...