Sťahovanie je o správnej organizácii

Chcete sa hravo a bez zbytočného stresu presťahovať? Prvým krokom je objednanie sťahovacej služby, ktorá vám pomôže ako v prípade sťahovania bytov, tak v prípade sťahovania domov. Druhým krokom je organizácia sťahovania. O sťahovaní sa väčšinou vie s dostatočným predstihom dopredu, preto s balením neotáľajte a začnite s tým aj niekoľko dní vopred.

Začnite spísaním toho najdôležitejšieho, bez čoho sa nezaobídete

Aby ste sa obišli bez sprostých slov a zničených nervov, mali by ste si spísať to najdôležitejšie, čo potrebujete mať pri sebe a bez čoho sa nezaobídete. Prečo si tento zoznam písať? Po presťahovaní sa už pravdepodobne nepustíte do vybaľovania. Lenže kefka na zuby, spodnú bielizeň a podobné veci budete potrebovať. Aby ste sa vyhli príliš stresujúcemu hľadaniu vecí a rozbaľovaniu všetkého, čo ste tak pracne zabalili, radšej si do samostatného kufra zbaľte len to najnutnejšie, čo budete mať napísané práve na zozname.

Pri balení používajte vychytávky

Ďalším krokom je samotné balenie. To nemusí byť také nudné, ako sa na prvý pohľad javí. Napríklad si jednotlivé krabice popíšte písmenami A-C. Zatiaľ čo krabice s písmenom A budú poukazovať na veci, ktoré k svojmu životu potrebujete a ktoré sa musia vybaviť najskôr, krabice označené písmenom C budú menej potrebné veci, ako je napríklad sezónne oblečenie alebo knihy. Tie môžu zostať zabalené dlhšie.

Nemusíte ani pracne zháňať fólie alebo papiere, ktorými podložíte riad. Stačí použiť oblečenie ako vypchávky. Čo treba tričká na doma použiť ako vypchávky do hrnčekov alebo pohárov? Alebo svetre pokojne môžu oddeľovať jednotlivé taniere.

Aby ste sa vyhli zdĺhavému montovaniu nábytku, oplatí sa odfotiť si veci vopred. Z fotiek si tak vytvoríte taký rýchlejší manuál, vďaka ktorému bude montovanie nábytku hračka.

Môže sa Vám ešte páčiť...