7 vecí, ktoré ste o Prahe (ne) vedeli!

V Prahe je draho. To vieme všetci, aj tí, ktorí v Prahe nebýva. Ale niekto z nás by si tam predsa len nejaké bývanie hľadať mohol, či už sa sťahuje za prácou a alebo je očarený krásami nášho nádherného, históriou nabitého, hlavného mesta. A práve preto by sa mal o Prahe dozvedieť čo najviac, poznať každý zapadnutý kút, mať potuchy o každej atraktivite mesta. Praha je označovaná za jedno z najkrajších miest na svete a nižšie je sedem najzaujímavejších dôvodov, prečo tomu tak je. 

pražská naj 

Prvé, čo musíte v Prahe vidieť, je Pražský hrad. Dominanta mesta, týčiaci sa na kopčeku pri Vltave, so svojou rozlohou 7, 28 hektárov zapísala do Guinessovej knihy rekordov a pýši sa tak titulom najväčšieho hradu na svete. 

Mesto nesie tiež priezvisko „stověžatá Praha“. Ako prvý veže spočítal Bernard Bolzano, ktorý došiel k číslu 103. Ovšem nadšenci ich v roku 2010 napočítali cez 500. K úplne presnému číslu možno nedôjdeme nikdy, ale vieme, ktorá z veží je najvyššia a koľko meria. Najväčší je satelitný Žižkovská veža, ktorá siaha do výšky 216 metrov. 

Ďalším „naj“ je Strakonická ulica, dlhá 16 kilometrov, čo jej robí tou najdlhšou ulicou v Prahe. 

Každé malé dieťa vie, že Prahou preteká rieka Vltava. Ale málokto už vie, že sa na jej území, dlhom 31 kilometrov, nachádza 18 mostov! 

Milovníci kávy určite ocenia návštevu najstaršie kaviarne v Prahe. Je jej kaviareň Slávia, ktorá sa nachádza na Národnej triede hneď oproti Národného divadla. Otvorená bola v roku 1881 a navštívilo ju už niekoľko slávnych osobností. Medzi tie stálej patrili napríklad pán Werich, Šimek a Grossman. 

Václavské námestie by malo byť veľké ako 15 futbalových ihrísk a do parku Stromovka sa zmestí niekoľko nadšencov s piknikovým koši. Svojou rozlohou 115 hektárov je totiž najväčším pražským sadom. 

Môže sa Vám ešte páčiť...