Do Berlína za dobrým jedlom, hudbou a nákupy!

Z Berlína sa v posledných rokoch stala veľmi obľúbená európska destinácia, ktorá už dlhšiu dobu láka predovšetkým mladé turistov. Za čím mladí ľudia do Berlína vyrážajú? 

Hovorí sa, že v Berlíne môžete stráviť len jeden deň, alebo pokojne celý život. Dá sa povedať, že je to flexibilný mesto, ktoré s tým, čo ponúka, vyhovie každému. Navyše sa počas niekoľkých rokov stal mestom s veľmi atraktívny atmosférou, na ktorú Berlín láka najmä mladých ľudí. 

Pohádžte na bicykli 

Podľa štatistík je Berlín najnavštevovanejším práve v letných mesiacoch. V lete je totiž najideálnejšie počasie na to, vyraziť do mesta na pamiatky. Naviac sa po meste môžete prechádzať až do neskorých večerných hodín, pretože sa neskoro stmieva a teplota klesá pomaly. Je to taky najlepší čas na zapožičanie kola! Ušetrite si čas a prejdite mesto krížom krážom! Požičovne bicyklov sú v Berlíne medzi ľuďmi populárna a bola by škoda, keby ste sa k ostatným nepripojili. Kolesá Donkey Republic sú zaparkované snáď všade v meste a vy si tak bicykel môžete vyzdvihnúť kdekoľvek a kamkoľvek ho zase vrátiť späť. 

raj shopaholiků 

Ak patríte medzi tých, ktorí radi prevetrajú svoju peňaženku, v Berlíne sa vybláznite. V Berlíne sa totiž nachádza najväčší obchodný dom v Európe. KaDeWe je preslávené svojimi siedmimi poschodiami plných oblečenie, dobrého jedla, sladkostí, domácich potrieb, doplnkov a mnoho ďalšieho! Nájdete tu naozaj čokoľvek a nákupy vám zaberú skoro celý deň! 

Mesto hudobných klubov a skvelého jedla 

Veľmi často je návšteva Berlína spojená s cestou na nejaký koncert. A niet divu, Berlín je mestom hudby – nachádza sa tu množstvo hudobných klubov, ktoré ponúkajú koncerty všetkých žánrov. Na svoje si tak príde naozaj každý a ak milujete nočný život, Berlín budete zbožňovať. 

Než však do niektorého z klubov vyrazíte, určite sa zastavte v reštaurácii NENI Berlin. Ponúka krásny výhľad na mesto a dobroty miestnej kuchyne. Je však lepšie dopredu zavolať a urobiť si rezerváciu, je totiž veľká šanca, že pre vás pri príchode nebude miesto. 

Môže sa Vám ešte páčiť...