Nosíte okuliare? Máme pre vás tipy pre perfektné líčenie, ktoré pod nimi vynikne

Mať okuliare dnes nie je žiadna krivda alebo niečo, za čo by sme sa mali hanbiť. Je to naopak niečo, čím by sme sa pokojne mohli chváliť. Predsa len okuliare ako také sú krásny doplnok, ktorý dokonca nosí aj tí, ktoré majú zrak úplne v poriadku. Keď mu však okuliare nosiť musíte, inak by ste bez nich nevideli zhola nič, prezradíme vám niekoľko perfektných tipov, ako sa nalíčiť. Mnohé ženy sa nelíči z toho dôvodu, že sa domnievajú, že líčenie pod okuliarmi nevynikne, to však tak nie je. Aj ženy s okuliarmi sa môžu nalíčiť a cítiť sa tým pádom krásne. Len musí vedieť, ako na to.

Líčenie sa pod okuliare je trochu náročnejšie a človek sa s tým musí skrátka vyhrať. Nevynikne každá natočená riasa. Aby ste však aj s okuliarmi vyzerala naozaj skvele, prezradíme vám, čo váš tvár aj s okuliarmi poriadne rozžiari.

Linky maľujte dole

Ak máte okuliare veľké alebo ak majú okuliare hrubé, výrazné obrúčky, potom odporúčame maľovať si oči tak, že si na ne namaľujete linku. Tú však nemaľujte hore na viečko, ako ste zvyknutí, ale skôr sa rozhodnite pre očnú linku na dolnom viečku. Nemusí byť nijako výrazná, stačí linka tenká, jemná. Vyvarujte sa dymovému, príliš výraznému líčeniu.

Tiene sú priatelia

Nebojte sa svoje oči zvýrazniť jemne očnými tieňmi. Otázkou ale je, či sa rozhodnúť pre mat alebo pre lesk. Kým lesklé tiene sú vhodné napríklad ku hrubým sklám, cez ktoré často lecco nevynikne, matné tiene sú vhodné pre tenké sklíčka u okuliarov.

Upravené obočie je základ

Aj keď nosíte okuliare, obočie ide vidieť vždy. A tak sa teda rozhodnite investovať svoj čas do upraveného obočia, ktoré robí tvár s okuliarmi dokonalý. Nemusíte sa s ním samozrejme dlho maľovať, často pomôže priehľadný gél, ktorý dodá obočie tvar. Prípadne si zájdite ku kozmetičke, ktorá sa postará o perfektný tvar vášho obočia.

Môže sa Vám ešte páčiť...