Potraviny, ktoré sú zdravé, ale zároveň veľmi kalorické. Pozor na ne

Žiť zdravo a žiť zdravo sú dva rôzne pojmy – väčšina ľudí sa domnieva, že zdravý životný štýl je iba o zdravých potravinách, ktoré im určite zaistia chudnutie. Lenže mnohé zdravé potraviny sú kalorickejšie ako mnohé sladkosti či čokoľvek podobné. Aj preto by sme pred nimi mali byť opatrní najmä v redukcii, kedy nám môžu značne zúžiť množstvo odporúčaného denného kalorického príjmu. Pred čím konkrétne byť na pozore, respektíve s čím konkrétne radšej šetriť, aj keď sa jedná o nutrične veľmi zaujímavé potraviny?

Orechové maslá sú kalorickou bombou

Orechy samy o sebe predstavujú zdravé tuky, čo je skvelé. Na druhú stranu preháňať to s nimi už aj z tohto dôvodu nemá zmysel. Pokiaľ sa navyše upnete k orechovým maslom alebo semienkovým maslom, môžete tým rapídne zúžiť počet kalórií, ktoré za deň ešte môžete zjesť.

Aj keď sú určite aj zdrojom vlákniny, obsahujú okolo šiestich stoviek kilokalórií na iba 100 gramov. V najlepšom prípade si preto doprajte orechového masla iba zlomok.

Avokádo je zdravé, ale aj kalorické

Podobné je to s avokádom, ku ktorému sme si v posledných rokoch našli cestu. Aj keď sa jedná o zdravú surovinu, ktorá patrí bezpochyby na chleba alebo do šalátov, jedno avokádo môže mať až 350 kalórií. A tak s ním radšej šetrite, pokiaľ ho pridávate práve do spomínaných šalátov.

Samozrejme možno avokádo aj úplne vynechať, ale to by na druhej strane bola škoda. Predsa len je plné mnohých dôležitých látok.

Džúsy a ovocná smoothies radšej dopoludnia

Aj keď sú také dobré, nápoje ako džúsy alebo smoothies patria do jedálnička hlavne na začiatku dňa, keď telo zozbierané cukry dokáže ešte spáliť. Opäť hovoríme o súčastiach zdravého jedálnička, ktoré sú však veľmi kalorické, preto sa s nimi musí opatrne.

Pokiaľ sa smoothies nechcete vzdávať, skombinujte ovocie napríklad s jogurtom. Alebo sa snažte inak zapracovať na celkovom zložení obľúbené raňajky.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár