Zvonáče – comeback, ktorý mal radšej zostať v minulosti

Ak pravidelne chodíte nakupovať do obchodných domov, potom sa určite v poslednej dobe celkom čudujete – vídate totiž na pultoch obchodov také kúsky, ktoré máte na sebe na fotografiách z detstva. Zrazu na vás vždy dýchne tá pravá dávka nostalgie, pri ktorej si hovoríte, že ste možno z tých vecí nemuseli ani vyrásť, pretože by ste teraz ušetrili hromadu peňazí. Je však nutné podotknúť, že nie všetky kúsky, ktoré sa z minulosti vrátili, sú stále štýlové.

Samozrejme čo sa týka napríklad také džínsové bundy, tá je dobrou voľbou snáď kedykoľvek. Čo sa však týka napríklad batikových tričiek, tie radšej nechajte spať vo svojej skrini. To isté platí o zvonových nohaviciach, ktoré aktuálne stretávate úplne všade a vo veľkom množstve – ľudia o to však stále nejaví sebemenší záujem.

Comeback, ktorý sa nevyplatil

Je všeobecne známe to, že móda miluje comebacky. Miluje vracať staré kúsky do súčasnosti a miluje im dávať novú podobu, ostatne je nutné podotknúť, že nie vždy je toto dobré. Niekedy sa naozaj neoplatí nejaký kúsok do prítomnosti priniesť, pretože ľudia o daný kúsok treba nejavili záujem ani vtedy.

Presne toto je príbeh aj zmieňovaných zvonových nohavíc – kedysi dávno sa síce nosili, ale väčšinou je obliekali mamičky, ktoré nechceli nosiť klasické spoločenské nohavice, alebo je obliekali svojim deťom, aby vyzerali trochu slušne. Zvonové nohavice boli obľúbené hlavne u ľudí, ktorí podporovali hippie. Lenže to boli jediní nadšenci do tohto kúsku oblečenia, a to len preto, že sa v nich cítili voľne. Rozhodne sa však nevyplatilo tento kúsok znovu prebudiť z večného spánku.

Skrátka sa nepredávajú

Ani v súčasnosti si tento kúsok nenachádza väčší rad nadšencov. Úzke džínsy sa skrátka len tak z módy nevymotáte – ženy je budú stále podporovať, propagovať a nosiť. Zvonáče však taký úspech naozaj nikdy nepocíti – móda by si mala dať dole ružové okuliare a opäť by zvonové nohavice mala nechať spať.

Môže sa Vám ešte páčiť...