Aké potraviny nám skutočne prospievajú?

V otázke zdravého životného štýlu narazíme na veľa úskalia. Častokrát sa stretneme s takými potravinami, ktoré sa tvária, že sú tie najzdravšie, naopak sú skryté zlo. Človek si často upiera nejaký výrobok s tým, že mu rozhodne škodí. Vtip je v tom, že by ho mal skôr konzumovať, pretože (aj keď sa to nezdá) tak mu naozaj prospieva.

Je tak ťažké sa zorientovať v toľkých potravinách a z tých si zostaviť dobrý, kvalitný a prevažne pestrý jedálniček. Je potrebné dodať telu prospešné látky denne, ale v akých produktoch je nájdeme? Predstavme si tie najviac telu prospešné potraviny.

1. Voda s citrónom – ranný rituál každého človeka

Najskôr je potrebné dodať svojmu telu potrebné vitamíny, a to prevažne vitamín C. Ten totiž hneď ráno správne a rýchlo naštartuje organizmus a dostatočne posilní imunitu tak, aby nízke zimné teploty nespôsobili jedinci chrípku či iné ochorenia. Navyše riadne detoxikuje telo a odvádza zlé látky z tela. Aj pri chudnutí je toto ten najlepší štart dňa.

2. Cesnak nielen proti ochoreniam

Ďalšie potravinou, ktorú by sme určite mali zaradiť do svojho jedálnička vo väčšej miere, je cesnak. Telo ho prijíma takmer bez problémov, preto si pokojne dajte toľko, koľko ho máte radi. Vytvorí vám obranný štít proti chorobám a nachladnutiu, navyše sa stane najlepším priateľom vašich pečene.

3. Zelená je tráva, ale aj brokolica

Brokolica sa stala neobľúbenou možno kvôli jej vzhľadu. Mozog na úzkej nožičke naozaj neprebúdza dôveru snáď v žiadnom človeku. A to je tak zdravá! Premieňa škodlivé látky na toxíny a telo je vďaka nim schopné rýchlejšie odbúravať škodlivosti z tela.

4. Detoxikačný kôra vďaka avokáde

Avokádo donedávna bolo potravinou, ktorá sa (napríklad v otázke chudnutí) neodporúčalo. Obsahovala vraj veľké množstvo tukov. Lenže ony existujú aj dobré tuky. A avokádo má len tie. Preto skvelé pomáha pri detoxikácii tela, rovnako ako napríklad citrón.

Môže sa Vám ešte páčiť...