Ako získať peniaze od sponzorov pre profesionálnych športovcov

Ste profesionálny športovec, ale pre rozvoj svojej budúcej kariéry by ste potrebovali získať viac finančných prostriedkov? Pripravili sme pre vás článok s niekoľkými jednoduchými tipmi, ktoré vám môžu celý proces uľahčiť.

Podpora od zväzov

Úplným základom by mala byť takmer v každom športe podpora zo strany jednotlivých športových zväzov. Tie obvykle združujú a organizujú športové podujatia na všetkých úrovniach a uvoľňujú aj finančné prostriedky na podporu nádejných jedincov. Ak teda podávate dostatočne kvalitné výsledky, pokúste sa zväz osloviť so žiadosťou o podporu, ktorá vám umožní ďalší rozvoj a zlepšenie reprezentatívnych výsledkov.

Aktívne oslovovanie sponzorov z radu súkromníkov

Ďalšou možnosťou je pre vás staviť na podporu zo strany súkromných subjektov. Firmy vám môžu okrem klasickej finančnej podpory ponúknuť napríklad aj prístup k ich produktom, ktoré vám uľahčia závodnú prípravu. Reciprocitou býva obvykle propagácia danej firmy napríklad prostredníctvom prezentácie firemných log či priamej reklamy na vybrané produkty.

Sebapropagácia

Preto, aby ste boli pre sponzorov z radov súkromníkov zaujímaví, musíte samozrejme disponovať určitým vplyvom a podporou zo strany početnej fanúšikovskej základne. V dnešnej dobe je atraktivita športovcov pre potenciálny sponzoring vyjadrovaná najmä vplyvom na sociálnych sieťach, takže pokiaľ spravujete stránku s veľkým počtom priaznivcov na Instagrame, Facebooku alebo YouTube, určite budete mať u sponzorov väčšiu šancu.

Mestá, školy a ďalšie inštitúcie

Poslednou nami odporúčanou možnosťou je oslovenie inštitúcií, ktoré sú nejakým spôsobom spojené s vašou športovou kariérou. O podporu môžete požiadať napríklad rodné mesto alebo fakultu na vysokej škole. Odmenou pre inštitúcie bude jej príkladné reprezentovanie a vám sa môže dostať potrebnej finančnej podpory.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár