Ako ušetriť na výbave pre šport

Venujete sa športovaniu, ale potrebné drahé vybavenie je mimo možnosti vášho rozpočtu? Pripravili sme pre vás niekoľko jednoduchých tipov, vďaka ktorým tento problém ľahko vyriešite.

Vybavenie z druhej ruky

Veľmi dobrým spôsobom, ako si zaobstarať športové vybavenie za podstatne nižšie ceny je jeho nákup z druhej ruky. Vyberať môžete v bazároch alebo využiť niektorú z webových stránok, ktoré sa priamo špecializujú na predaj použitej výbavy medzi svojimi užívateľmi. V posledných rokoch sa výrazne rozmohol aj trend predaja výbavy v skupinách na sociálnych sieťach. Skúsiť môžete aj silu komunitných spolkov, ktoré v jednotlivých športových odvetviach určite budú ponúkať aj predaj alebo výmenu svojho použitého vybavenia.

Improvizácia a výroba

V niektorých prípadoch sa oplatí prejaviť kreativitu a skúsiť si vybavenie vlastnoručne vyrobiť. Pokiaľ patríte medzi manuálne zručných jedincov, môžete si niektoré kusy výbavy dať dohromady improvizačne iba s využitím svojich schopností. Návody na výrobu rôznych kusov nájdete určite na internete.

Zľavy a výpredaje

Pokiaľ potrebujete nové vybavenie, ktoré sa nedá vyrobiť, budete odkázaní na bežné nákupy. V tomto prípade sa zamerajte u výrobcov športového vybavenia na ich zľavové akcie a výpredaje. Pre tento sortiment sú typické mimosezónne zľavy aj promoakcie, ktoré môžu znížiť bežnú cenu produktov aj o niekoľko desiatok percent.

Dovoz zo zahraničia

Radi cestujete, bývate v pohraničnej oblasti alebo máte známeho dlhodobo sa zdržiavajúceho za hranicami? Využite možnosti nákupu športového vybavenia v iných krajinách, kde sú ceny u niektorých kusov často podstatne lacnejšie. Alternatívou môže byť aj objednanie zo zahraničných internetových obchodov. U nich však musíte počítať s nákladmi na dopravu aj prípadné preclenie.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár