Aktuálne trendy zo sveta bývania

Aké trendy sú v roku 2022 v oblasti bytového zariadenia a doplnkov? Na aké farby a prvky sa môžeme tešiť?

Neviditeľné garniže

Klasický vzhľad drevených garniží sa tento rok trochu zmenil. V skutočnosti už nezáleží na tom, či sú záclony zavesené na objekte, ktorý predstavuje jeden z ústredných prvkov v miestnosti. Teraz sa používajú neviditeľné garniže. Ide o mechanizmus, ktorý je priamo pripevnený k stropu a snaží sa, aby ste vnímali pridanú hodnotu závesu. Garniža vás nebude nijako rušiť. Túto funkciu zavádzajú mnohé interiérové štúdiá v roku 2022.

Pridaná hodnota ako základná požiadavka

Nikdy nebolo tak dôležité zamerať sa na praktickosť ako teraz. Po dlhej pandémii, ktorá našej domácnosti nastavila jasné zrkadlo. Všetky ozdoby, na ktoré sa práši, sú odložené. Preto sa objavujú rovné línie a nábytok bez profilov. Rovný, strohý, účelný. A ten priestor, ktorý prináša riedko zariadený domov! Hlavnú úlohu zohráva praktickosť.

Farby harmonické a upokojujúce

Farebnosť, ktorú sme videli v uplynulom desaťročí, je preč. Každý dráždivý prvok jednoznačne znamenal vizuálne zmenšenie nášho životného priestoru. Preto sa interiéroví dizajnéri vrátili k oku lahodiacim odtieňom. Olivová a šalvia sa stretávajú s bielou, hnedou a sivou. Viac farieb v interiéri nenájdete. Tlaková čierna tiež ustúpila. Nesieme sa na vlne harmónie a pozitívnosti.

Materiál, za ktorý sa nemusíte hanbiť

Chceme, aby sa v našich kanceláriách a bytoch nachádzalo čoraz menej škodlivých plastov. Postupne ich nahrádzame. Drevené podlahy, kamenné obklady stien, nábytok od miestneho stolára. Zrazu nám záleží na tom, čo pozývame do svojich domovov. Už nechceme kupovať materiál, za ktorý sa hanbíme. Plasty už nie sú v našich domovoch vítané.

Udržateľnosť, predstavivosť a harmónia. To sú hodnoty, ktoré v posledných mesiacoch rezonujú vo svete bývania.

Môže sa Vám ešte páčiť...