Čo pomáha proti lupinám?

Vlasy sú pre väčšinu ľudí pýcha. Nie je to len pýcha pre ženy, ale tiež aj páni dbajú na svoje účesy a pravidelne chodí ku kaderníkovi, aby mu účes dokonale zastřihnul. Avšak rovnako tak, ako si aj ženy i páni dbajú na svoje vlasy, tak rovnako obe pohlavia môže zastihnúť nepríjemná vec, ktorú sú lupiny. Existuje samozrejme rad prípravkov na to, ako sa lupín zbaviť, ale máloktorý pomáha tak, ako nasledujúce rady.

Lupiny sú v dnešnej dobe na dennom poriadku a je to téma, ktorá sa neustále obmýva dokolečka. V televíziách sa neustále reklamujú nejaké šampóny, ktoré stopercentne zamedzujú výskytu lupín. Lenže skutočnosť nie je práve tak ružová, ako ju sľubovali v reklame. Je nutné spomenúť fakt, že väčšina šampónu proti lupinám nepomáha.

Niekedy to chce len vymeniť šampón

Lupiny sa najčastejšie vyskytujú z dôvodu suchej pokožky alebo aj preto, že si hlavu zle umývate, teda vo vlasoch nechávate ešte šampón, ktorý potom lupiny priťahuje ako magnet. Avšak niekedy vám však vlasovú pokožku môže vysušiť šampón, ktorý dlhodobo používate. Neoplatí sa používať stále rovnaký šampón aj niekoľko rokov v kuse, pretože práve aj to je mnohokrát dôvodom, prečo sa lupiny vo vašich vlasoch vyskytujú.

Preto najskôr, než sa začnete zaujímať o to, ako sa lupín zbaviť vďaka najrôznejším prípravkom, mali by ste zvážiť to, či nevymeníte šampón. Ak vám ani výmena šampónu nepomôže, až potom sa obráťte na internetové diskusie, kde vám radia tie najlepšie tipy, čo vám proti lupinám účinne pomôže.

Najviac pomáha kokosový olej!

Najväčšieho úspechu dosiahnete vtedy, kedy si kúpite kokosový olej. Tento skvelý produkt hojne využijete v domácnosti. Nielen, že sa hodí pre zdravé varenie, ale na druhú stranu vám dokonale pomôže aj pri boji so suchou pokožkou. Pomáha napríklad pri suchej pleti, ale tiež pri vmasírovaní do hlavy na vlasovú pokožku vám pri pravidelnom používaní pomôže aj úplne zamedziť výskytu lupín.

Môže sa Vám ešte páčiť...