Dvojfázové sérum s kyselinou hyalurónovou. Prečo používať?

Produkty s kyselinou hyalurónovou si získali veľkú popularitu. Pozrite sa s nami a zistite, v čom spočíva jeho čaro a kde si u nás našiel svoje miesto.

Kyselina hyalurónová

Ide o polysacharid, ktorého štruktúra je pomerne jednoduchá. Keď pozorujeme zväčšujúcu sa veľkosť molekúl a meniace sa priestorové usporiadanie, zisťujeme, že sa menia aj ich vlastnosti. Pri výrobe kozmetiky je dôležitý typ molekúl, ktoré vyberáme.

Kyselina známa ako hyaluronan je produkovaná našimi bunkami v tele. Spolu s kolagénom a elastínom je jedným z hlavných stavebných prvkov spojivového tkaniva obklopujúceho naše bunky. Zabezpečuje hydratáciu a pevnosť pokožky v tele. S pribúdajúcim vekom sa však táto zložka v tele, najmä v pokožke, znižuje. Pokožka stráca svoj objem, pružnosť a začínajú sa objavovať jemné vrásky.

Výhody pre pokožku

Kyselina hyalurónová pomáha pri hojení pokožky a pri tvorbe nových kolagénových a elastických vlákien. Je to účinná hydratačná látka, ktorá na seba dokáže viazať veľké množstvo vody. Pleť je hydratovaná, rozjasnená a spevnená.

Výrobky s kyselinou hyalurónovou sú vhodné pre všetky typy pleti. Sú vhodné aj na použitie v mladom veku, keď nie sú viditeľné známky starnutia, ale kyseliny ubúda. Je to približne vo veku 20 až 25 rokov.

Typy kyseliny hyalurónovej

V prípravkoch na starostlivosť o pleť sa používa niekoľko hlavných typov kyseliny hyalurónovej:

  • Vysokomolekulárna – inak známa ako kyselina hyalurónová s dlhým reťazcom, pôsobí na povrch pokožky a hydratuje vonkajšie vrstvy epidermy. Práve tu sa tvoria jemné linky a vrásky.
    Strednomolekulárna – známa aj ako kyselina hyalurónová so stredne dlhým reťazcom má podobné účinky ako vysokomolekulárna kyselina.
  • Nízkomolekulárna – inak známa ako kyselina hyalurónová s krátkym reťazcom, obsahuje štyridsaťkrát menšie molekuly ako vysokomolekulárna kyselina. Preto preniká hlbšie do epidermálnych vrstiev pokožky a dopĺňa hydratáciu v oblastiach s hlbšími vráskami

Dvoufázové tonikum pro sametovou pleť

Oblíbené je dvoufázové sérum s kyselinou hyaluronovou, které pleť zjemní a hydratuje. Tonikum lze použít nejen na obličej, ale také na krk a dekolt.

Výborně se hodí také pro muže jako sérum po holení.

Môže sa Vám ešte páčiť...