Inteligentné riešenie detskej izby = kvalitnejšie a nadčasové bývania.

Detská izba je miesto, kde dieťa spí, číta si, hrá sa, učí sa, kam si pozýva kamarátov. Ale je to tiež priestor, v ktorom hľadá útočisko, odpočíva tu a zje, čím rozvíja svoju osobnosť. Aby sa dal priestor v izbe využívať čo najlepšie, musí byť šikovne navrhnutý.

Z roka na rok je dizajn výrobcov nábytku dômyselnejšie a najväčší dôraz výrobcovia kladú na čo maximálne možné využitie daného interiéru. Chytré nábytkové systémy dokážu skombinovať miesto na spanie, úložné priestory a pracovný kútik efektívne, a navyše tak, aby pokoj dobre vyzeral. Vybavenie izby musí zodpovedať veku dieťaťa, jeho koníčkom a záľubám a samozrejme aj počtu potomkov v miestnosti. Spojiť dohromady všetky požiadavky nebýva často ľahké, ale keď sa chce, ide aj nemožné.

Čo potrebujú menšie deti?

Menšie deti v izbe potrebujú miesto na hračky, oblečenie, knihy a školské pomôcky. Máte dosť skríň, komôd a zásuviek? Veľmi dobrú a často opomínanou variantom sú rôzne krabice, vaky, vreckárov a košíky. V nich máte všetky drobnosti a poklady na jednom mieste po ruke, niektoré možno jednoducho zavesiť na stenu a iné dať pod posteľ či zložiť v prípadoch, keď ich nepoužívame.

Česi sú navyše zvyknutí si veľa vecí doma zariaďovať sami. A pretože obvykle hľadáte, ako získať každý centimeter miesta naviac, poschodia sú obľúbeným riešením a majitelia bytu sa o ich vstavanie stále zaujímajú. Rovnaký záujem je tiež o rôzne pódia, na ktoré umiestnite ako nábytok, tak spanie a ukryjete do nich sezónnej veci alebo kompletné športové výbavu vrátane lyží.

Veľa rodičov hlavne malých detí stále myslí na to, že všetko zariadenie kupujú iba na obmedzenú dobu, a tak nemá zmysel do neho investovať väčšie sumy. Ale keď sa rozhodnete pre kvalitu a múdre riešenia hneď na začiatku, investície znížite na minimum. To sa týka výberu rastúcich písacích stolov, stoličiek a rozmeru lôžok.

Môže sa Vám ešte páčiť...