Milujete box? A vzhliadli ste tie najlepšie filmy s touto tematikou?

Dnes majú bojové športy zelenú. Sú veľmi obľúbené, už dávno nie sú označované za príliš surový šport. Dokonca je už dávno nevykonávajú len páni, ale aj dámy si našli zaľúbenie v ranách, ktoré síce nemôžu rozdávať, ako sa im zachce, ale o to je to viac baví. Napríklad nad športom MMA, nad zmiešanými bojovými umeniami, je potrebné neustále premýšľať. Keďže sa jedná o šport, kde sa miešajú prvky všetkých bojových športov dohromady, nikdy neviete, s čím súper príde. MMA má v Českej republike teraz veľkú škálu fanúšikov podobne ako box. 

Kým o MMA zatiaľ nebolo natočené mnoho filmových snímok, u boxu je to inak. O boxu ako takom bolo natočené veľa, veľa filmových snímok, ktoré sú väčšinou navyše motivačnými filmy. Nie sú samozrejme určené len športovcom, sú určené všetkým, ktorí chcú vidieť dobrý film a ešte sa pritom motivovať k tomu, byť lepším. 

Možno dokážete vymenovať najlepšie filmové snímky pojednávajúce o boxu, možno si radšej necháte poradiť, aké snímky stojí za to. Vybrali sme preto to, čo stojí za to vidieť. 

Nestarnúci Rocky 

Vďaka filmovej sérii Rocky sa stal Sylvester Stallone synonymom chlapa, ktorý to nikdy nevzdáva a ktorý sa do vecí dokáže vždy oprieť. Rockyho už mu nikdy nikto nevezme, určite ani on sám nevedel, že zaznamená tak obrovský úspech. 

Z Rockyho sa napokon stala nielen skvelá podívaná, ale tiež sa z toho stal fenomenálny motivačný snímku, ktorý dokáže „nakopnúť“ aj najväčšieho lenivcov k tomu, aby sa nevzdal. 

Creed 

Novšie, napriek tomu nadväzujúce film Creed pojednáva o synovi legendárneho Apollo Creed. Aj keď si mnohí ľudia mysleli, že to nebude nijako atraktívne film, opak bol pravdou. Rovnako tak prekvapil druhý diel, ktorý bol rovnako dobrý ako ten prvý, aj keď sám Stallone mal obavy a nevedel, či do daného snímky pôjde. Teraz je však dobre, že do snímky išiel aj cez svoj vek, v ktorom má, mimochodom, stále skvelú formu. 

Môže sa Vám ešte páčiť...