Najatraktívnejšie česká pohoria, ktorá navštevujeme niekoľkokrát do roka

Neviete, čo robiť cez víkend? Máte pred sebou voľné dni a chcete ich prežiť na sto percent? Nechcete len tak ležať na pohovke a sledovať seriály, ktoré vám rovnako neprinesú zážitky, po ktorých tak prahnete? V ideálnom prípade by ste si mali zbaliť kufre. Nemusíte však vyrážať rovno za hranice, stačí navštíviť atraktívne česká pohoria, ktoré sú navštevovaná naozaj veľa. To napokon svedčí o ich kráse. Aká pohorie máme na mysli?

Beskydy

Pravdepodobne najatraktívnejším pohorím v Českej republike je pohorie menom Beskydy. Práve toto pohorie ponúka nielen atraktívne turistické ciele, ale tiež veľmi atraktívne ubytovanie. Dokonca si môžete užiť wellness v Beskydoch, kde vám bude dopriaty vytúžený odpočinok.

Ak by sme mali v Beskydách pomyselne ešte na malý okamih zostať, povedali by sme, že najatraktívnejším cieľom je Lysá hora, čo je najvyšší vrchol Moravskoslezských Beskýd. Na samotný vrchol tejto hory vedie rovno niekoľko ciest, z ktorých najobľúbenejší je Bezručův výplaz. Ide o cestu pomenovanú po slovenskom básnikovi, ktorý tadiaľ rád chodieval a inšpiroval sa do svojich kníh a básnických zbierok.

Krkonoše

Samozrejme by sme nemali zabudnúť na Krkonoše, ktoré sú tiež veľmi navštevovaným slovenským pohorím. Ľudia sa sem schádzajú predovšetkým z toho dôvodu, že chcú zdolať najvyšší vrchol Českej republiky, ktorým je hora menom Sněžka. Na vrchol vedie niekoľko trás, dokonca tiež lanovka, a tak si môžete sami určiť, či sa rozhodnete pre náročnú túru alebo pre ľahký výjazd lanovkou na samotný vrchol.

Okrem Sněžky sa ľudia vydávajú aj na tunajšie Chodník korunami stromov, ktorá prinesie nielen krásny výhľad, ale aj rad zaujímavých informácií.

Jeseníky

Ďalším veľmi atraktívnym cieľom sú Jeseníky, respektíve Hrubý Jeseník, ktorého najvyšším vrchom je Praděd. Už ste tento vrchol zdolali alebo sa na to ešte len chystáte?

Môže sa Vám ešte páčiť...