Cestujte za skvelú gastronómiou. Prezradíme, čo v akých mestách ochutnať

Čo je dôvod toho, že cestujete? Kvôli čomu nasadajú do lietadiel a skúmate zahraničné krajiny? Kým niektorí jazdia za architektúrou, iní jazdí za gastronómiou, ktorá je v zahraničí úplne iná. Aj keď aj u nás sa otvára jeden podnik so zahraničnou kuchyňou za druhým, rovnako v zahraničí chutia špeciality lepšie. Napríklad taká pizza je v Taliansku ďaleko lepšie ako u nás, to ostatne platí aj o japonskom sushi, ktoré nie je pripravené v sushi bare v Česku, ale priamo v Japonsku.

Ak patríte k cestovateľom, ktorých hlavným pohonom je práve jedlo, vieme, aké pokrmy by ste v akých mestách mali ochutnať. Pamätajte, iný kraj, iná kuchyňa, ochutnajte preto typické pokrmy danej krajiny a odneste si nezabudnuteľný gastronomický zážitok, ktorý úplne očarí vaše chuťové bunky.

Croissanty v Paríži

Síce sú croissanty v Českej republike k dostaniu na každom rohu, nie sú však u nás k dostaniu také, aké si kúpite v Paríži. Síce korene tohto pečiva nesiahajú do Francúzska, avšak Francúzsko sa stala akousi adoptívnou krajinou tohto rožku z chrumkavého cesta a vie ho upiecť tak, ako nikde inde na svete. Ak chcete ochutnať croissant, na ktorý nemožno zabudnúť, nezabudnite si ho vo Francúzsku kúpiť.

Fish and chips v Londýne

Keď sa povie „Londýn“, človek si vybaví obrovské London Eye alebo Buckinghamský palác. Milovníci jedla si však vybaví pre Londýn typické Fish and chips, čo je pokrm rýchlych občerstveniach, ktorý sa k Londýnu neodmysliteľne spája. V preklade ide o rybu osmaženú v cestíčku, ktorá sa väčšinou podáva s veľkými hrubými hranolky, ktoré sa polievajú octom a posypávame so soľou.

Musaka v Aténach

Ak sa budete nachádzať v Aténach, odporúčame ochutnať takzvané musaka, čo je pokrm známy tiež na Balkáne alebo na Blízkom Východe, avšak najlepšie je jeho grécka variant. Jedná sa o pokrm skladajúci sa z vrstiev mletého mäsa, ktoré sa podusí spoločne s cibuľou a cesnakom, ďalej tiež s baklažánom, paradajkami a bešamelovou omáčkou.

Môže sa Vám ešte páčiť...