Navštívte jedno z jazerných miest, ktoré vám vezme dych

Milujete cestovanie? Prišli ste sotva z dovolenky a už plánujete dovolenku ďalší? Čo treba zamieriť k jednému z jazerných miest, ktoré nájdete v krásne slnečné Taliansku? O Taliansku sa vie, že má neustále čo ponúknuť. Najčastejšie sa jazdí do slnečného Ríma alebo do potápajúcich sa Benátok, tiež sa však jazdí za tunajšími krásnymi pobrežiami alebo za vysokými horami, ktoré sa pýši zasneženými vrcholmi. Odporúčame však zamieriť aj k jazernom mestám, respektíve do jazerných miest, ktoré každému človeku na prvý pohľad vezmú dych.

Takých jazerných miest sa ukrýva v Taliansku veľa. Niektoré sú menšie, iné väčšie, napriek tomu všetky sú rovnako krásne. Prezraďme si niekoľko z nich, ktoré stoja za to.

Jazernej mesto Orta San Giulio

O jazernom meste Orta San Giulio ste možno nepočuli, čomu sa ostatne nečudujem. Tomuto jezernímu mestu, ktoré sa nachádza na jazeru Orta, sa často prezýva Popoluška, pretože je veľmi často prehliadané. Lenže prehliadané je mesto až teraz, v minulosti sa jednalo o veľmi atraktívny cieľ nejedného turistov. Jazernej mesto dokonca bolo pred dvoma storočiami celebritou medzi spisovateľmi, jazero mali spisovatelia veľmi v obľube a v meste trávili väčšinu svojho času.

Jazerné mesto Tremezzina

Na Comském jazeru nájdete mesto menom Tremezzina, ktoré priťahuje hlavne takzvané VIP turistov. U spodnej časti jazera sa nachádza naozaj majestátne, päťhviezdičkový hotel, okrem toho v tomto meste má svoj dom aj známy americký herec George Clooney.

Jazerné mesto Iseo

Na rovnomennom jazeru sa nachádza jazernej mesto Iseo, ktoré bolo dlho obľúbeným turistickým cieľom. Dôvodom tomu boli vinárskej oblasti, ktoré lákali stovky turistov. Dnes už nie je stredoveké mesto tak obľúbené, aj keď je stále veľmi krásne a lákavé. Jazerné mesto Iseo sa pýši hlavne promenádami okolo vody, tie sú jedny z najkrajších, aké Taliansko môže ponúknuť. Navyše sa tu nachádza najväčší taliansky jazerné ostrov, kde sú idylické dedinky a rustikálny stavení.

Môže sa Vám ešte páčiť...