Sedem babských rád pre krásu a zdravie

Ženy o seba starajú. Milujú, keď ich pleť je dokonalá, bohužiaľ nie vždy dokonalú je. Ženskú pleť často postihujú rôzni nepríjemnosti, ako je akné alebo upchaté póry. Medzi nevítanými hosťami nájdeme samozrejme aj čierne bodky alebo nepopulárne uhry, ktoré sa tiež raz za čas vynorí na povrch. Bohužiaľ problémy s pleťou nie sú to jediné, s čím ženy musia denne bojovať. Bojovať musí aj s nevyživenými vlasmi, ktoré nielen, že padajú, ale taky nerastú a lámu sa. Našťastie všetky tieto problémy možno vyriešiť, a to za pomocou babských rád.

Každá žena vie, že mastičky, olejčeky alebo rôzne pleťové či vlasové masky stojí vážne veľa. Nie každá žena si ich môže dovoliť. Našťastie existuje niekoľko rád, ktoré sa dedia takzvane z generácie na generáciu. Rady označujeme za babské rady a sú vždy bez chemických prípravkov. Pomocou babských rád môžete svoje vlasy vyživiť a svoju pleť zachrániť s pomocou surovín, ktoré sa skrývajú vo vašej kredenci.

Prinášame vám sedem babských rád pre vašu krásu:

1) Ak vás trápia suché pery, pomôže vám med. Ide o surovinu, ktorá je kráse prospešná. Pokiaľ si budete trikrát týždenne mazať pery medom, kedy med necháte pôsobiť na perách minimálne desať minút, suchá koža z pier zmizne a pery budú vyživené.

2) Čo sa týka suchých vlasov, pomáha zábal skladajúci sa zo žĺtka, medu a olivového oleja. Zábal si môžete robiť pri každom umývaní vlasov, nechajte ho pôsobiť štvrť či pol hodiny. Potom si vlasy poriadne opláchnite.

3) Ak túžite po lesklých vlasoch, polejte ich zriedeným octom. Tento fígeľ možno poznáte. Používa sa aj pri psím kúpaní.

4) Blondínky by po umývaní vlasov mali vlasy preliať ešte harmančekovým čajom, ktorý blond vlasy perfektne vyživí a dodá im silu.

5) Čo sa týka brunetiek či čiernovlások, tým sa odporúča preliať si vlasy po umytí čiernym čajom. Vďaka nemu bude farba výraznejšia a navyše sa budú lesknúť na míle ďaleko.

6) Aby ste predchádzali nepríjemnému akné a nežiadaným pupienkom, dvakrát týždenne si na pleť nanášajte pleťovú masku skladajúci sa z medu, ovsených vločiek a bieleho jogurtu. Pleť sa krásne vyčistí a navyše bude vyzerať sviežo.

7) Ak ráno vyzeráte unavene, pomôžu vám polievkové lyžice. Ak si ich na noc dáte do mrazničky a ráno si ich studené priložíte na oči, oči sa vám zázračne rozžiari a nikto nespozná, že ste mali krušné noc.

Môže sa Vám ešte páčiť...