Stévia sladká – jedná sa o zázračnú rastlinu?

Pri chudnutí alebo pri prechode na zdravý životný štýl dbáme na to, aby sme jedli to, čo máme. Snažíme sa predovšetkým nahradiť nezdravé suroviny zdravými, ale niekedy sa to zdá také ťažké! Hlavne, pokiaľ sa jedná o rafinovaný cukor.

Už odmalička sme ho ujedali v kredenci v kockovej podobe. Rodičia nás za to často kárali a my za to dostávali facku po oboch rukách a tiež často po líci. Kradnúť sa nevypláca, a to ani čo sa týka cukru v špajze.

Vtedy sme však nevedeli, že ujedáme hotové zlo. Lenže sme túto maškrtu tak milovali, že sme si ani nemohli pripustiť, že snáď ide o niečo zlé. Preto je možno tak ťažké sa teraz preorientovať na niečo, čo je rovnako sladké, ale čo nie je cukrík. Nahradiť cukrík možno napríklad prírodným sladidlom, a to medom, alebo napríklad cukrom trstinovým. Tou najlepšou voľbou je však stévia sladká.

Svetlomilná rastlinka je až tristokrát sladšia ako cukor!

Výhodou tejto zdravej rastlinky je, že ju môžete pestovať doma. Teda zbytočne neutrácate za zdravé veci – sami viete, že nejde o práve lacnú záležitosť. Že je naozaj dobrým sladidlom potvrdzuje fakt, že je až o tristokrát sladší ako cukor. Pridáva sa napríklad aj do Coca-Coly (tu samozrejme vynechajte, je to len príklad, ako sladká dokáže stévia byť). Okrem toho, že slúži ako skvelé sladidlo, prospieva aj nášmu zdraviu. Pri žuvaní lístka tejto rastlinky sa zbavíte zápachu v ústach, zabránite kazeniu zubov a tiež paradontóze. Má totiž protivírusové účinky. Ak trpíte napríklad zlým spánkom alebo častými únavami, pomôže aj v tomto prípade.

Svetlomilná rastlinka sa odporúča aj silným fajčiarom či alkoholikom, ktorí chcú so svojim zlozvykom skoncovať. Síce sa nezbavíte úplne tohto nechutenstva, ale budete mať na cigarety či alkohol čím ďalej menšiu chuť – pri dlhodobom konzumovaní stévie stratíte chuť na tieto zlozvyky úplne. Čo iste stojí za skúšku.

Môže sa Vám ešte páčiť...