Tipy, ako vyčistiť detské hračky

Detské hračky patria k tomu najviac používanému v domácnostiach. A je to v poriadku, pokiaľ za detské hračky berieme stavebnice, plyšáky alebo iné podobné prvky, nie mobilný telefón. Avšak aj kvôli tomu, že sú hračky prakticky denne využívané, na nich môžu priľnúť najrôznejšie baktérie. A keďže ich majú deti tendenciu dávať do úst, je kľúčové vedieť, ako ich vyčistiť. Ako teda postupovať, alebo čo robiť, ak sa pustíme do skutočne starostlivého upratovania detského kráľovstva?

Plastové hračky umývame v ruke

Podľa odborníkov by malo k umývaniu všetkých hračiek ak ich čisteniu dochádzať aspoň dvakrát do mesiaca. Frekvencia čistenia a dezinfekcie ale samozrejme záleží na mnohých faktoroch, a to aj napríklad na ich vkladaní do úst. Tieto hračky si samozrejme zaslúžia zvláštnu starostlivosť rovnako ako tie, ktoré si dieťa berie neustále so sebou.

Čo sa týka plastových hračiek, tie je ideálne umývať v rukách. Celoplastové alebo aj celokovové hračky sú na údržbu naozaj najľahšie. Mnohé dokonca môžete umyť aj v umývačke riadu, kedy niektoré modely ponúkajú aj špeciálny program na tieto účely.

Elektronické čistíme iba po povrchu

V stále viac domácnostiach majú prevahu skôr elektronické hračky. Pokiaľ sa chystáte vyčistiť hračky, ktoré nejaké elektronické diely obsahujú, aby ste ich nepoškodili, je potrebné ich umývať iba na povrchu. Vezmite do rúk vlhkú handričku alebo antibakteriálne obrúsky a všetku špinu alebo prach behom chvíľky zotrite.

Plyšové hračky patria do mrazničky

Že má vaše dieťa až príliš veľa plyšových hračiek? Nemusíte ich vkladať do práčky a dlho čakať, až uschnú. Najlepšie bude, keď ich položíte na pár hodín o mrazničke. Tento trik sa osvedčil. Pri nízkej teplote sa všetky obsiahnuté baktérie zlikvidujú. Prípadne je možné ich na pár chvíľ posypať idú sódou, ktorá hračky odmastí a pohltí všetky pachy.

Môže sa Vám ešte páčiť...