Virgin Richarda Branson a novinky tejto firmy

Ak máte svoj vlastný podnik, možno vidíte svojho idola v inom podnikateľmi. Napríklad veľa ľudí sa doslova vidí každá v podnikateľovi Richard Branson, ktorý je jedným z najznámejších miliardárov sveta. Jeho majetok dosahuje skutočne niekoľkých miliárd dolárov – aj keď sa nenachádza v prvej pätici najbohatších ľudí sveta, vie sa o ňom veľa. Napríklad teraz sa rozhodol pre podnikanie v lodnej preprave. Toto je jeho aktuálna počin, dlhodobo sa samozrejme snaží o dopravovanie do vesmíru alebo sa snaží zmierňovať globálne otepľovanie. 

Keď máte peniaze, ide všetko – práve vďaka veľkému množstvu peňazí sa Richard Branson snaží o takmer nemožné veci. Napríklad teraz sa rozhodol iniciovaný biznis v lodnej preprave, ako sme už spomínali. Vďaka svojmu projektu Virgin Voyages sa rozhodol ponúkať ľuďom exkluzívne plavby na lodiach, ktoré budú mať kapacitu zhruba tri tisícky pasažierov. To však nie je celkom všetko! 

Kedy plánuje tento biznis rozbehnúť? 

Okrem troch tisíc pasažierov by jeho loď mala pojať taky ďalších 1150 členov personálu a kapacitu s hmotnosťou 110 tisíc ton. Bude sa jednať jednoznačne o obrovský počin jeho kariéry. Celý tento projekt by mal vyjsť na more už v roku 2020. Už teraz dokonca predpokladá, že bude o jeho nový biznis taký záujem, že si onedlho budete môcť miesta rezervovať (ale samozrejme za príplatok). Loď bude prístupná od osemnástich rokov. 

Ako bude prebiehať prvá plavba? 

Tento zázrak techniky, v ktorom budú mať návštevníci k dispozícii samozrejme tie najnovšie technológie, by mala vyplávať za necelé tri roky a už teraz sa vie, ako vlastne celá cesta bude prebiehať. Vyplávať sa bude z krásne, slnečné Miami. 

Tento technický luxus plný technológií je k mání každému, kto má peniaze a už zmieňovaných osemnásť rokov. Budú k dispozícii prevažne kabíny pre dve osoby, ktoré majú samozrejme výhľad na oceán. Už teraz je jasné, že sa bude jednať o absolútny luxus, ktorý jednoznačne prebije konkurenciu. 

Môže sa Vám ešte páčiť...