Ako zatočiť s únavou a so stresom. Neškoďte svojmu zdraviu

Vonku panuje pochmúrne počasie a vy pociťujete únavu, akú dlho nie? Alebo sa na vás všetko sype, nestíhate dorobiť prácu v termíne či riešite rodinné problémy? Únava, rovnako ako stres sa môžu podpísať na vašom zdraví. Škodlivejšie je však stres, ktorý by v žiadnom prípade nemal ísť ruka v ruke so spomínanou únavou. Ak máte pocit, že na vás dolieha nielen onen nepriateľ v podobe stresu, ale aj spomínaná únava, ktorá nepozná konca, je potrebný s nevítanými hosťami zatočiť. Ale ako?

Doprajte si dovolenku

Aj keď je cestovanie dnes veľmi problematické, nie je to nemožné. A ak vás taký stres a napätie naozaj sužujú, dovolenka je bezpochyby na mieste. Ak vyjdete na dovolenku, budete chvíľku bokom svojim každodenným pracovným povinnostiam. Vyčistíte si myseľ a oprostíte sa od každodenných starostí, ktoré vám kolujú v hlave. A až sa vrátite, budete nielen v pokoji, ale aj produktívnejší a kreatívnejší.

Skúste to s meditáciou

Ak by ste sa zaujímali o rutiny úspešných, zistili by ste, že hromada úspešných pravidelne medituje. Aj keď sa vám to možno môže zdať na smiech, meditácia je naozaj skvelý proces, počas ktorého sa nielen uvoľníte, ale predovšetkým si vyčistíte hlavu. A to nemusíte meditovať ani dlhé hodiny. Stačí vám desať minút niekoľkokrát do týždňa. To, aký skvelý účinok to má na vašu psychiku, spoznáte prakticky ihneď.

Začnite pravidelne cvičiť

Nie je tajomstvom, že pri cvičení sa z ľudského tela uvoľňujú takzvané hormóny šťastia. Nie je to len pri behu, ako veľa ľudí tvrdí. A práve to potrebujete – zavaliť sa pozitívnymi pocitmi. Preto začnite pravidelne cvičiť a hneď budete mať lepšiu náladu, pevnejšie zdravie a stres veľmi rýchlo opustí vaše telo. Opäť platí, že nie je potrebné tráviť v posilňovni či kdekoľvek inde dlhé hodiny. Nemusíte ani ubehnúť maratón. Je rýdzo na vás, akú športovú aktivitu si nájdete a aká vám bude vyhovovať.

Môže sa Vám ešte páčiť...