Tipy, ktoré zatočí s nepríjemnými a viditeľnými lupinami

Nosíte radi čierne oblečenie, ale bohužiaľ ste zistili, že trpíte lupiny? Aby ste sa nemuseli obľúbeného čierneho oblečenia vzdávať (lupiny na ňom idú vidieť naozaj výrazne), skúste s lupinami zatočiť. Drvivá väčšina ľudí siahne hneď po šampónu proti lupinám, ale buď nie sú tak účinné, ako sa píše na obale, alebo si ich dostatočne nezmyjú, teda tvorbu lupín len podporí. Máme pre vás preto ďaleko efektívnejšie rady a tipy, ako sa lupín zbaviť. Čo vyskúšate ako prvý? 

Lupiny trápia nejedného človeka. Ide o prejav vysušenej a suchej pokožky hlavy, ktorá svrbí. S lupiny však našťastie dá zatočiť, len to chce vedieť, ako. A my vám niekoľko rád a tipov prinášame. 

Zaraďte do svojho života oleja 

Čo pomôže hydratovať pokožku hlavy? Jednoznačne olej. Olej je v súčasnej dobe veľmi obľúbený, najmä teda ten kokosový. Ak kokosový olej budete nanášať pravidelne na pokožku hlavy (a po krátkom pôsobení olej zmyjete), dočkáte sa onedlho krásne hydratovanej pokožky hlavy, ktorú naozaj nesužujú žiadne viditeľné lupiny. 

Pomôže aj pohárik s jablčným octom 

Ani na jablkový ocot nedajte dopustiť. Konkrétne pohárik jablčného octu naozaj môže pomôcť. Ocot totiž obsahuje kyslosť, ktorá výrazne pomáha znižovať svrbenie a lúpanie kože. Dokáže teda upokojiť pokožku hlavy. 

Jedlá sóda ako ďalší pomocník 

Jedlú sódu je možné využiť mnohými spôsobmi. Napríklad je možné ju využiť v boji proti lupinám. Stačí, keď si do vody prisypeme trochu jedlej sódy a umyjete si s ňou hlavu. Jedlá sóda je známa tým, že dokáže upokojiť podráždenú pokožku na hlave. Taktiež spasí vlasy po nevhodnom použití šampónov alebo iných stylingových produktov. 

Skúsili ste to aj s ústnou vodou? 

Málokto to vie, ale tiež ústna voda je spasiteľ. Zmiešajte si ústnu vodu s vodou z kohútika a zmes nalejte na vlasy, ako z nich zmyjete šampón. 

Môže sa Vám ešte páčiť...