Bez čoho sa v kuchyni nezaobídete aneb aktuálne trendy zo sveta bývania

Trendy vo svete bývania sa menia rovnako ako vo svete módy. Pokiaľ práve premýšľate nad renováciou treba také kuchyne, prezraďme si, čo by v modernom kuchynskom kúte rozhodne nemalo chýbať. Keď už sa púšťate do finančnej i náročných renovácie, tak nech to stojí za to, nie?

Úchytky majú na skrinkách svoje miesto

Aj keď sa minulý rok niesol v znamení bezúchytko- vých skriniek, tento rok sme sa opäť vrátili k tradičným nábytkovým úchytkám. Dôvod je prostý – jedná sa o praktického pomocníka, ktorého skrátka oceníme v kuchyni mať. Vďaka úchytkám nie sú kuchynské skrine plné odtlačkov prstov alebo zaschnutých nečistôt, naviac na prvý pohľad budí trochu útulnejší, krajší dojem.

V súčasnej dobe sa pozornosť upína hlavne na koženkové úchytky, ktoré sa hodia najmä do rodín s malými deťmi. Nie sú totiž tvrdé čiže keď sa o ne dieťa náhodou udrie, k žiadnemu veľkému nešťastiu nedôjde.

Digestor v kruhovitý prevedení

Už nejakú dobu podľa bytových architektov má sídlisko v strede miestnosti jedna vec, a tou je ostrovček. Priamo na ňom by sa mala nachádzať aj sklokeramická doska, nad ktorou sa má týčiť digestor. Avšak zabudnite na nevzhľadné digestora hranatého tvaru. Trefou do čierneho sú okrúhle spotrebiče, ktoré budú odsávať horúci vzduch rovnako dobre.

Na farbe už toľko nezáleží, aj keď je pravdou, že do popredia sa dostávajú hlavne biele a čierne alternatívy.

Bylinky všade, kam sa pozriete

Na čo rozhodne nesmiete zabudnúť sú bylinky. Kuchyňa je miestom, kde sa neustále niečo varí či pripravuje a bylinky môžu jednotlivým pokrmom dodať šmrnc. Navyše izbové rastliny majú mať podľa bytových architektov miesto v každej miestnosti v dome, kuchyni môžu obstarať už spomínané bylinky.

K ruke sa oplatí mať hlavne mätu, rozmarín, tiež tymian alebo bazalku, ktorá krásne doladí talianske pokrmy.

Môže sa Vám ešte páčiť...