Čo by mal každý vodič robiť a bohužiaľ nerobí

Vodiči si vzájomne dokážu veľmi piť krv. V súčasnej dobe totiž máloktorý vodič dodržiava pravidlá cestnej premávky a neskôr sa bohužiaľ stávajú nehody, ktoré práve spôsobuje to, že sa vodiči pravidlami neriadi. Aby sme boli konkrétni, spomeňme si niekoľko vecí, ktoré vodič nerobí, ale naopak by ich mal robiť. Je ich, napodiv, veľa. 

1) Nemal by brať telefón do rúk 

To je len obrazné pomenovanie. Ak by sme mali byť konkrétnejší, vodiči by rozhodne nemali počas jazdy telefonovať (pokiaľ sa nejedná o handsfree), nemali by za jazdy textové, už vôbec nie surfovať na internete. Bohužiaľ sa dopúšťa všetkého spomínaného, teda spôsobujú hromady nehôd, ktoré mnohokrát stoja ľudské životy. 

Najčastejšie berieme telefón do ruky v čase, keď stojíme na červenú. Lenže sa častokrát tak zadíváme do telefónu, že si nevšimneme zmenené farby na semafore. Ďalej tiež textom veľmi často na ceste, na ktorej nikto nie je, avšak neudržíme rovný smer a naburame do stromu alebo zídeme do priekopy. 

Podobných situácií je naozaj veľa, dokonca existuje viacero organizácií, ktorá apeluje na to, aby vodiči za volantom telefón do rúk nebrali, tým zachráni nielen svoj život, ale aj životy ostatných účastníkov na cestnú komunikáciu. 

2) Mali by sme dávať prednosť, pokiaľ ju druhý vodič má 

Čím ďalej častejšie sa stáva, že vodiči z dôvodu zhone nerešpektujú pravidlá cestnej premávky. Najčastejším prípadom je ignorovanie prednosti. Vodiči skrátka tak ponáhľajú, že nedávajú prednosť v jazde vodičovi, ktorý prednosť v jazde má. To je však ďalší dôvod mnohých nehôd, ktoré sa stávajú dnes a denne na cestných komunikáciách. 

3) Mali by sme byť pozorní 

Čím ďalej viac vodičov sa tiež topí vo svojich myšlienkach pri jazdení autom. To však spôsobuje nepozornosť, v praxi treba ignorovanie značiek alebo ignorovanie sanitky či stojaceho policajta. 

Môže sa Vám ešte páčiť...