Domáce masky na tvár majú zázračný efekt

Väčšinu žien spája jeden jediný problém, a to problematická pleť. Tá nás ženy mnohokrát sprevádza už od puberty, a tak sa nie je čomu diviť, keď s ňou chceme už konečne zatočiť, pretože už chceme skončiť s neustálym bojom, ktorý s problematickou pleťou vedieme už pekne dlhú dobu. Najviac nás vždy trápia čierne bodky, ktoré sa nám nepríjemne vyskytujú predovšetkým v oblasti nosa. Potom nás väčšinou zožiera aj akné, ktorá je veľmi nepríjemné, pretože nám robí škaredé červené fľaky po celej tvári, ktoré idú len ťažko zakryť korektorom a kvalitným make-upom. Potom nasledujú samozrejme problémy s mastnou pleťou, ktoré nejdú taky tak ľahko odstrániť. Rovnako ako vlastne aj upchaté póry, čo je problematická kapitola sama o sebe. Snažíme sa s takýmito problémami však zatočiť denne, a to pomocou najrôznejších krémov alebo vodičiek proti rôznym problémom. Niekedy však zaberú len masky na tvár, ale tie sú poväčšine veľmi drahé. Čo sa takto zamerať na osvedčenú klasiku vo forme domácich masiek na tvár, ktoré majú overený zázračný účinok?

• Maska pre mastnú pleť

Pre tých, ktoré majú problémy s mastnou pleťou, je tu skvelá domáca pleťová maska, ktorá sa skladá zo zrelého jabĺčka, lyžičky bieleho jogurtu, lyžičky medu, ďalej z pol lyžičky mletej škorice a zo lyžičky ovsených vločiek. Na tvári necháme chvíľku pôsobiť a potom dôkladne celú zmes týchto ingrediencií zlúpneme a umyjeme. Pleť by sa nám mala zotaviť pri pravidelnom používaní v celkom prijateľne rýchlom intervale.

• Maska proti upchatým a rozšíreným pórom

Aj pre túto častú problematiku existuje domáce riešenie. Ide o zmes päťdesiatich gramov usušených jahodových listov, ktoré sa sparí vo vode. Potom sa nechajú pol hodinu lúhovať a následnú vodičku používame denne na čistenie pleti. Problematika sa počas niekoľkých dní vyrieši.

Nápadov na také podobné masky je habadej, ale tieto dva sú zaručené klasiky, ktoré v sebe nesú osvedčené a spokojné ženy.

Môže sa Vám ešte páčiť...