Jóga prospieva nielen zdraviu, ale aj kráse aj lepšie pamäti

V poslednej dobe sa cvičenie menom joga dostalo pomerne do kurzu. Predsa len sa jedná o nenáročné cvičenie, ktoré síce pomerne bolí, než si na to nezvyknete a ako napnete vaše svaly tak, ako máte, ale účinne nielen spaľuje tuky, ale tiež prospieva zdraviu, je skvelá pre našu krásu a v neposlednom rade podporuje našu pamäť, čo sa v dnešnom hekticky rýchlom svete, kedy všetko zabúdame, naozaj hodí. 

Jogu cvičí predovšetkým ženy, ktoré túžia po rýchlom schudnutí. Jóga naozaj pomáha schudnúť, ale nie rýchlo. Spaľuje veľmi usilovne naše prebytočné tuky a kalórie, po ktorých v tele netúžime. Čo sa týka krásy, tak je pre nás joga prívetivá hlavne preto, že zamedzuje stresu, teda ochraňuje našu pleť pred zbytočnými vráskami. V súčasnej dobe sa však ukázalo, že je toto cvičenie doslova zázračné aj pre našu hlavu, preto nám dokonale pomáha zlepšiť pamäť. 

Ako je to možné? 

To, že sa nám po joge zlepšuje myslenie, nie je výmysel nejaké zaujaté trénerky, ale je to názor vedcov, ktorí po pravidelnom výskume prišli na to, že ak pravidelne cvičíte toto cvičenie, ktoré sa mimochodom dnes stáva čoraz populárnejší, potom máte silnejšie prefrontálnej kúru. Ide o tú časť mozgu, ktorá sa podieľa na kognitívnych funkciách – teda aj na pamäti ako také. 

Podľa odborníkov za to môže hlavne vysoká miera koncentrácie, ktorá je jogou sprevádzaná ruka v ruke. Ak teda budete usilovne cvičiť jogu aj naďalej, predídete tak strate pamäti, s ktorou sa ľudia stretnú hlavne v neskoršom roku života. 

Jóga doporučovaná doktormi 

Odteraz tak bude joga doporučovaná aj doktormi. Tí budú apelovať na toto cvičenie hlavne u tých pacientov, ktorí majú nejaké poruchy pamäti alebo trpí nejakou chorobou, ktorá sa odráža na stave našej pamäti. 

Toto cvičenie bude samozrejme doporučované nielen mladým, ktoré majú ťažkosti so zapamätateľnosť, ale tiež hlavne dôchodcom. Jóga pre nich nemusí byť ani zďaleka tak obtiažna, ako si myslia. Navyše im môže výrazne posilniť myslenie, vďaka čomu tak predídu vážnym ochorením hlavy a predídu tiež strate pamäti. 

Môže sa Vám ešte páčiť...