Komerčné nehnuteľnosti v portfóliu DRFG dobre odolávajú kríze

Ako dokladajú dáta, tak posledný ekonomická kríza v roku 2008 nemala na maloobchodné reťazce príliš veľký vplyv. Niektorým sa v tomto období zisky dokonca zvyšovali. Podľa hlavného ekonóma značky podielových fondov CZECH FUND Lukáš Kovanda je to preto, že neponúkajú luxusný tovar, ale produkty bežnej spotreby. A tie sa podľa neho dobre predávajú aj v dobe ekonomického poklesu. Retailovým reťazcom teda spomalenie ekonomiky príliš nevadí, čo je skvelá správa pre fond nehnuteľností, ktorý sa zameriava práve na retail. Investorom teda môže poskytnúť stabilný výnos aj v dlhodobom horizonte, práve z toho dôvodu, že je voči výkyvom v ekonomike rezistentné, vysvetľuje Kovanda.

Práve fond nehnuteľností pod značkou CZECH FUND, ktoré spadajú pod investičnú skupinu DRFG Davida Rusnák, majú v portfóliu obchody a retail parky zamerané na strednej vrstvy, a zhoršenie ekonomických podmienok tak môžu bez väčších ťažkostí prečkať, dodáva Kovanda.

Značka podielových fondov CZECH FUND patrí pod DRFG

Na investície do obchodných zón sa zameriava CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND. Naprieč Českou republikou hľadá retail parky predovšetkým v stredne veľkých mestách. V týchto oblastiach sú totiž tieto zóny často jediným miestom nákupu, alebo ich konkurencia nie je príliš veľká. To tiež vysvetľuje, prečo ani v krízových rokoch ich obsadenosť výrazne neklesala. V súčasnej dobe je obsadenosť objektov pod správou fondu 96%.

Investorom dávajú výhľad na stabilný výnos tiež dlhodobé nájomné zmluvy, ktoré sa uzatvárajú na štyri až päť rokov a v prípade potravinárskych reťazcov dokonca na viac ako desať rokov, prezrádza ekonóm Kovanda. Investorom to dáva prísľub dlhodobého a stabilného výberu nájomného, ​​čo je pre zhodnocovanie samotného fondu úplne zásadné. Do fondu nehnuteľností CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND môže investovať takmer každý už od 500 korún mesačne. Fond je na trhu od roku 2016 a investorom za tú dobu priniesol zhodnotenie +16,37% (23.02.2016 – 31.03.2019).

Môže sa Vám ešte páčiť...