Malá kúpeľňa môže byť aj víťazstvom. Ako si ju zariadiť?

Nejeden človek túži po veľkej, priestrannej kúpeľni, kde by sa nachádzalo všetko, čo sa tu nachádzať má. Vaňa, sprchovací kút, dve umývadlá, veľké zrkadlá, tiež práčka so sušičkou a vedľa nich aj kvalitné pracie prostriedky s avivážou a ďalšími pomôckami, ktoré budú udržiavať bielizeň čistú a sviežu. Lenže čo si už mnohí nepredstavia je to náročné upratovanie, ktoré zaberie nemálo času. Malá kúpeľňa je teda do istej miery víťazstvom, len si ju musíte dostatočne a správne zariadiť. Ako na to? A čo by v takej kúpeľni nemalo chýbať?

Svetlé farby opticky zväčšujú

Aj rozmerovo veľmi malá kúpeľňa môže vyzerať obrovsky. Už ste niekedy o tomto tvrdení počuli? Možno sa vám zdá neuveriteľné, ale je to tak. Existuje totiž niekoľko dizajnérskych trikov, ktoré môžu presne taký optický efekt docieliť. Všetko tkvie prakticky vo svetlých farbách, ktoré majú tú moc opticky zväčšiť interiér.

Preto sa snažte aj malú kúpeľňu zariadiť do svetlých farieb. Dajte prednosť bielej, ktorú môžete ozvláštniť trochu iným, rovnako svetlým odtieňom, ako je ľahko modrá alebo krémová. Dostatočne veľké zrkadlá rozptýlia svetlo a opäť dopomôžu k opticky väčšej kúpeľni. A rovnako tak správne zvolené osvetlenie tu zohráva svoju úlohu.

Udržujte poriadok vždy a za všetkých okolností

Vo chvíli, keď bude domácnosť zariadená, je načase začať udržiavať poriadok. Ten sa udržuje vždy a za všetkých okolností. Nemusíte nutne robiť denne veľké pravidelné upratovanie, ale skôr sa snažte o to, aby ste v kúpeľni nemali príliš veľa vecí. Napríklad s doplnkami to nepreháňajte, nech nepôsobí dojmom, aký kúpeľni nepristane.

Čomu dať priestor pri zariaďovaní?

Keď sa ešte vrátime k zariaďovaniu kúpeľne, vnímajte nábytok, ktorý do kúpeľne chcete umiestniť. Hranaté alebo oblé tvary uprednostníte? Z pohľadu dizajnérov sú hranaté tvary prehľadnejšie, v poslednej dobe sú však veľmi atraktívne atypické tvary, ktoré urobia aj menšie a možno pre niekoho nudnú kúpeľňu veľmi vkusnú a modernú.

Môže sa Vám ešte páčiť...