Aké nápoje podporia metabolizmus, imunitný systém či chudnutie?

Keďže sa blíži plavková sezóna, treba začať so sebou niečo robiť. Odporúčame sa zamerať na konzumáciu zdravých pokrmov, svoj jedálniček musíte upraviť prednostne. Nie nadarmo sa hovorí, že jedálniček je sedemdesiat percent úspechu! Pokiaľ zmeníte jedálniček, potom sa len dostatočne hýbte a nezabúdajte na dostatočný pitný režim, bez ktorého to tiež nejde (to, čo ste vypotili, musíte predsa do svojho tela zase dostať). Čo sa týka pitného režimu, odborníci odporúčajú vyhýbať sa energetickým nápojom, alkoholu a tiež káve, pretože to sú nápoje, ktoré telo dehydrujú. Zamerať by ste sa mali na klasickú vodu natočenú z kohútika a na nápoje, ktoré podporujú metabolizmus, imunitný systém či napríklad chudnutie.

Pokiaľ by ste radi dodržiavali pitný režim alebo do svojho tela dostávali viac tekutín, ale voda vám nie je práve po chuti, odporúčame sa zamerať na trochu iné nápoje, ktoré vám pomôžu ako urýchliť metabolizmus (teda spaľovanie kalórií), podporí váš imunitný systém alebo vás podporí v chudnutie.

Voda s citrónom ako inovácia klasickej vody z kohútika

Pokiaľ nie ste zástancom klasickej vody z kohútika, odporúčame jej inováciu, a to vodu s citrónom. Citrón je vo vode zdrojom vitamínu C, ktorý zároveň podporí váš imunitný systém podobne ako sirupy na imunitu alebo iné podobné produkty, ktoré majú za cieľ upevniť imunitný systém človeka.

Zoznámte sa s ajurvédskou kávou s garcíniou

Síce sme povedali, že žiadnu kávu by ste piť nemali, ale každé pravidlo má svoju výnimku, ktorá ho potvrdzuje. Tou výnimkou je ajurvédska káva s garcíniou, čo je kávovinová zmes z prírodných himalájskych bylín obohatená o zmes čakanky a bylinky zvanej garcínia. Nielen, že bojuje proti tukom v tele, ale aj zbavuje človeka vysoké hladiny zlého cholesterolu.

Zeleninové šťavy, smoothie

Istou alternatívou sú aj smoothie či zeleninové šťavy, ktoré nielen, že zasýtia, ale aj skvele osviežia a dodajú telu všetky potrebné látky a živiny.

Môže sa Vám ešte páčiť...