Trápi vás zlý spánok? Vieme, čo za tým stojí

Či už je deň náročný alebo menej náročný, väčšinou sa po skončení obľúbeného seriálu alebo filmu tešíme do postele. Pre človeka je posteľ a nasledujúce spánok naozaj odmenou za celý dlhý deň. Bohužiaľ sa medzi nami nájdu tí, ktorí sa z dobrého a kvalitného spánku netešia. Nájdu sa medzi nami tí, ktoré bohužiaľ trápi zlý spánok a oni sami nevedia, čo za tým stojí. Našťastie my to vieme. Spísali sme najčastejšie dôvody, ktoré stoja za nekvalitným a zlým spánkom, ktorý má negatívny vplyv na naše zdravie, produktivitu i náladu.

Teplá dlhá sprcha pred spaním

Mnohí ľudia sa domnievajú, že ak si dajú pred spaním dlhú teplú sprchu, zrazu zavčasu zaspia, respektíve zaspia hneď, čo uložia do postele. Lenže podľa mnohých odborníkov je práve dlhá teplá sprcha dôvodom nekvalitného, ​​zlého spánku. Aj keď teplá voda uvoľňuje svaly, rovnako tak zvyšuje teplotu tela, čo má za následok to, že dotyčný človek nemôže zaspať hlbokým spánkom, počas ktorého si jeho telo najviac oddýchne. Pokiaľ nedôjde počas noci k hlbokému spánku, razom nedôjde ani k regeneračným procesom, teda sa človek cíti unavený a bez energie.

Práca v neskorých nočných hodinách

Kvalitnému spánku neprospieva ani práca v neskorých nočných hodinách. Bohužiaľ stále viac ľudí si nosí prácu domov, čo má za následok dlhé pracovné dni, ktoré nemajú konca. Pokiaľ tiež pracujete z domu alebo ak ste si prácu doniesli domov, odporúčame ju nechať na ranné hodiny alebo na popoludňajšie hodiny. V noci už len si ľahnite do postele a spite. Ak by ste v noci pracovali, mozog by sa stimuloval a oddialil by úpadok do hlbokého spánku.

Spánok na nekvalitné matraci

V prípade, že vás trápi nielen nekvalitné a zlý spánok, ale okrem iného aj bolesti chrbta alebo kĺbov, na vine môže byť aj matrace, na ktorej spíte. Len hŕstka ľudí si uvedomuje, aký veľký vplyv má práve matrace na náš spánok, ako veľmi sa podieľa na kvalite nášho spánku. Ak matrac nie je kvalitné, razom sme nielen zle vyspání, ale tiež sme ubolení a mrzutí. Investujte preto do kvalitnej latexové matrace, ortopedické matrace alebo napríklad do pružinové matrace či iného podobného kvalitného druhu.

Môže sa Vám ešte páčiť...