Veľkosériová kovovýroba. Čo si pod týmto pojmom predstaviť?

Premýšľate, že sa vrhnete do podnikania? Ak áno, určite sledujete, do čoho sa púšťa ľudia vo vašom okolí, v čom podnikajú, ako sa im v danom odbore darí. Predsa len nechcete vstúpiť do rieky, ktorá vás čoskoro pohltí. Pri prieskume trhu sa stále viac pozastavujete nad myšlienkou, že by nebolo zlé začať podnikať vo veľkosériovej kovovýrobe. Jedná sa o odbor, o ktorého je v súčasnosti veľký záujem. Je to možno dané tým, že veľkosériová kovovýroba sa často spája so strojárstvom, čo znamená, že odbor má budúcnosť a ohromný potenciál. Nie je teda dôvod na to, aby ste vo veľkosériovej kovovýrobe nezačali podnikať. 

Ak sa pre veľkosériovú kovovýrobu rozhodnete, je potrebné vedieť, čo presne tento odbor obnáša. Pozrime sa preto na konkrétne procesy, ktoré sa s veľkosériovú kovovýrobou spája, aby sme boli v obraze. 

Lisovňa s predúpravou 

Výrobky vyrobené vo firmách zameriavajúce sa na veľkosériovú kovovýrobu by rozhodne mali prejsť lakovňou s predúpravou. Počas tohto procesu výroby sa vykonáva povrchová úprava oceľových, ale aj hliníkových a pozinkovaných plechov, taktiež sa upravujú rúrky, rámy, zvarené diely či kryty a profily. Lakuje sa tu interiérovými a exteriérovými farbami. 

Zvarovňa a brusiareň 

Ešte predtým však musí výrobok prejsť zvarovňou a brusiareň, kde sa spracovávajú výrobky a polotovary. Na zváranie a brúsenie sa využíva najmodernejších technológií v podobe zváracích robotov. 

Lisovňa a obrobna 

Ešte pred putovaním do zvarovne a obrobny výrobky (či skôr ešte materiál) prechádza lisovňou a obrobnou, kde sa taktiež využíva iba tých najmodernejších technológií. Lisuje sa na hydraulických a excentrických lisoch. V tejto dielni firmy sa produkujú výlisky, ktoré sa naďalej spracovávajú. 

Môže sa Vám ešte páčiť...