Ako vybrať a nosiť pánsky opasok

Považujete pánsky opasok len za užitočný doplnok, ktorý drží nohavice na svojom mieste? Potom ste ďaleko od pravdy. Ide o módny kúsok, ktorý zjednotí celý outfit a pozdvihne ho – pokiaľ vyberiete ten správny. V opačnom prípade od neho môžete čakať skôr medvediu službu.

Správna dĺžka

Pri výbere je jednou z najdôležitejších vecí dĺžka opasku. Hoci má samozrejme niekoľko dierok, ktorými ho môžete uťahovať a povoľovať podľa potreby, správne sa pásik zapína na tretiu dierku. Tak vám zostane dostatok opasku na pretiahnutie pútkom nohavíc bez toho, aby vám zbytočne prečnieval.

Nestarnúcou klasikou sú kožené opasky, ktoré môžete bez obáv vziať aj na formálne udalosti. Pokiaľ vás ale čaká neformálne stretnutie, zopnite nohavice pokojne semišovým alebo tkaným opaskom. Materiál by mal zodpovedať materiálu topánok, avšak ležérny štýl nie je taký dogmatický.

Akú farbu zvoliť?

Čo sa týka farby, aj tu platí, že by mala čo najviac zodpovedať farbe topánok. Výnimkou sú iba biele tenisky, ku ktorým môžete zvoliť prakticky akúkoľvek farbu opasku. Každá farba má navyše svoje prednosti. Hnedý opasok vyzerá dobre v každom ročnom období a je dôstojným doplnkom nohavíc v námorníckej farbe alebo džínsov. Odvážnejší páni ho môžu kombinovať aj bielymi nohavicami.

Čierny opasok vyzerá minimalisticky, elegantne a formálne. Je tým pravým doplnkom k čiernemu alebo tmavo šedému obleku. Pokiaľ zvolíte matnú a mierne zaoblenú pracku, bude nenápadný a neprehluší výraznejšie doplnky. Pokiaľ ale nosíte hodinky alebo manžetové gombíky, pracka by im mala farebne zodpovedať.

Rady na záver

Na záver niekoľko tipov. Pokiaľ si chcete opticky pridať pár centimetrov do výšky, voľte opasok v farbe nohavíc a ostatného oblečenia. Naopak kontrastný pásik telu vyrovná proporcie. Optimálna šírka pásky sa pohybuje okolo 2,5 až 3 centimetrov, pretože takýto pásik nebude mať problém s prevlečením akýmikoľvek nohavicami.

Môže sa Vám ešte páčiť...