Ako nasadiť správny životný štýl?

Každý z nás dobre vie, že podmienkou zdravého a správneho životného štýlu je hlavne pohyb. Veľakrát ale býva jeho technika veľmi zabúdaná, čo môže viesť nielen k nepríjemným následkom, ale tiež nemusí priniesť výsledky, ktoré očakávate. Čo je to fitness? Pod slovo fitness spadajú všetky športy, ktoré majú za úlohu navýšiť celkovú telesnú kondíciu, prispieť k vitálnej životospráve, zlepšeniu konceptu postavy a celkovo priaznivo pôsobiť na fyzický aj duševný stav človeka. K fitness športom sa okrem klasických činkových cvikov zahŕňa aj cviky na rôzneho druhu trenažéry a stroje, ktoré môžete nájsť vo fitness centrách. K fitness životnému štýlu by sa tiež mala dodržiavať istého druhu diéta, či už prísna, alebo obyčajná úprava jedálnička.

Pokiaľ sa chcete vyvarovať nepríjemným bolestiam po cvičení, či dlhotrvajúcim následkom, držte sa aspoň týchto základných pravidiel. Jednou z najdôležitejších podmienok na vyvarovanie sa bolestiam je korektné dýchanie v priebehu akéhokoľvek cviku. Človek má často tendencia k zadržiavaniu dychu počas cviku, čo je veľmi zlé, pretože kyseliny tvoriace sa vo svaloch počas cviku sa po hypoxii v týchto svaloch usadzujú a spôsobujú nepríjemné bolesti sprevádzajúce Vás aj po cvičení. Ďalšou radou pre správnu cirkuláciu krvi a tiež lepšiu stabilitu je držať si telo v náležitej pozícii. Preto je tiež dôležité zistiť, ako by telo malo vlastne počas konkrétneho cviku vyzerať. V neposlednom rade tu máme pre organizmus veľmi dôležitý a pre svalstvo potrebný odpočinok. Pokúste sa vyhnúť zameraniu na svalstvo v jednej oblasti dva dni za sebou. Svaly si totiž po každom cviku potrebujú oddýchnuť a je pre nich nevyhnutný čas na komplexnú regeneráciu. Tu si môžete ľubovoľne vybrať z niekoľkých možností rozloženia tréningov. Medzi dva najtypickejšie patrí rozloženie si precvičovania celého tela do maxima dvakrát až trikrát týždenne, či rozdeliť si dni podľa precvičovania jednej oblasti svalstva. Tu sa opäť môžete poradiť s kýmkoľvek spôsobilým v tejto oblasti a sami budete najlepšie vedieť, čo je pre Vás to najlepšie.

Jedálny lístok

Jedálny lístok počas fyzicky záťažového režimu by sa mal napodiv najviac strážiť v období pokoja a odpočinku. Vtedy telo prijíma najviac živín, aby došlo k úplnej regenerácii svalstva. Ľudia často berú jedálniček na ľahkú váhu a častokrát si pod zámienkou zásluhy dovoľujú v diéte zhrešiť. To býva jeden z dôvodov, prečo je niekedy schudnúť tak ťažké. Preto dbajte na jedálniček tak, aby ste tú potrebu hrešiť ani nemali.

Môže sa Vám ešte páčiť...