Obklady v kuchyni je možné nahradiť rôznymi alternatívami

Nechcete obklady v kuchyni a hľadáte iné možnosti? V súčasnej dobe ich môžete nahradiť množstvom iných materiálov. Poradíme pár zaujímavých tipov, ako nahradiť klasické obklady v priestoroch kuchyne.

Pokiaľ si zariaďujete novú kuchyňu alebo plánujete rekonštrukciu, a okrem kuchynskej linky vyberáte aj obloženie za kuchynskou linkou, nemusia to byť nutne obklady. Ak nechcete klasiku, skúste si vybrať z nasledujúcich tipov, ktoré celému priestoru kuchyne dodajú nový moderný vzhľad.

Vzhľad kuchyne zmení nová výmaľba, vhodné doplnky, nové dvierka aj zaujímavé tapety. Veľkú zmenu prinesie predĺženie kuchynskej linky alebo vytvorenie pracovných ostrovčekov. Existuje množstvo možností, ako zmeniť vzhľad kuchyne, a medzi nimi sú aj niektoré netradičné a veľmi noblesné.

Čo tak pohľadové murivo

Tento typ úpravy je známy hlavne zo severných krajín. Tam je pohľadové murivo už dlhodobý trend. Používa sa v exteriéri na fasáde domov aj priamo v interiéri. Takzvaných lícových pásikov je k dispozícii na trhu naozaj nepreberné množstvo. Vyberajte zo zaujímavých farebných variantov, hladké či štruktúrované tvary, ostré aj zaoblené hrany. Ak si zvolíte na nalepovanie nepravidelné tvary, zvládnete ich dať na stenu ľahko sami. Docielite tak rustikálny štýl a bude vidieť na prvý pohľad, že ide o ručnú prácu, čo je veľkým trendom poslednej doby.

Betónová stierka nemusí byť chladná

Betónová stierka nemusí hneď pôsobiť neosobným a studeným dojmom. Konečný efekt je veľmi výnimočný. Hodí sa najmä do moderného interiéru pre industriálny štýl. Ak zvolíte farebnú variantu, je možné interiéru kuchyne dodať hrejivú atmosféru. Betónovú šedú stierku môžete následne natrieť alebo ju je možné nanášať už priamo vo farebných odtieňoch.

Drevo ako nadčasový variant

Drevo sa jednoducho nikdy neomrzí. Môžete voliť palubovky alebo napríklad masívnu dosku kopírujúcu pracovnú plochu. Výber dreva vždy musí priamo korešpondovať s celkovým poňatím vašej kuchyne. Nekombinujte druhy ani odtiene. Platí jednoducho jednoduché pravidlo. Keď použijete viac rôznorodých výrazných materiálov, opticky rozšírite priestor, ale zároveň vznikne aj veľmi neútulný chaos pôsobiaci neutíšeným dojmom.

Kameň má stále kúzlo

Kamenné obklady z minulosti poznáme skôr z exteriéru, ale v poslednej dobe sa to už veľa zmenilo. Sťahujú sa dovnútra. Do miestnosti vnesie kameň skutočne rustikálny vzhľad. Pokiaľ ho skombinujete s drevom, nebude pôsobiť v žiadnom prípade chladne. Kameň je nadčasová dominanta.

Skúste nové typy tapiet

Tapety v novom štýle a dizajne ponúkajú nekonečné množstvo možností. Sú použiteľné aj za kuchynskú linku, kde často prská ​​mastnota, kečup či horčica, kvapky kávy alebo unikne smoothie z mixéra. Zaujímavé a veľmi neobvyklé vzory tapiet vyzerajú za kuchynskou linkou skvele. Nejedná sa o tak veľký náklad, aby ste nemohli vytapetovať po čase znova. Existujú aj umývateľné, alebo sa dajú ochrániť zakrytím sklenenou stenou.

Elegancia v podobe skla

Sklo sa dostáva do popredia a je súčasným trendom. Ladí s akýmkoľvek moderným a najmä lesklým nábytkom. Voliť môžete medzi prírodnými motívmi, kmeňmi stromov alebo abstraktnými vzormi v zaujímavej línii. Doska môže byť číra, pieskovaná alebo aj s 3D efektom. Sklo má nadčasovú eleganciu a dodá interiéru úplne neobyčajnú atmosféru. Vaša kuchyňa bude skvostná.

Mozaika je stávkou na istotu

Mozaika je akúsi miniatúrnou obdobou tradičnej klasiky. Veľmi dobre sa hodí do priestranných kuchýň s jednoliatymi a veľkými plochami. Mozaika dodá vašej kuchyni nevšedný vzhľad, zaujímavý detail, pestrosť a šmrnc, ktorý upúta pozornosť.

Môže sa Vám ešte páčiť...