Anonymnú terapeutickú starostlivosť ľudia využívajú stále viac

Posledné mesiace boli pre mnohých ľudí ťažké. Mnohí z nich sa však necítia na to, aby svoje problémy prediskutovali so svojím všeobecným lekárom, ktorý ich odošle k špecialistovi. Možno aj preto sa ľudia čoraz častejšie obracajú na anonymnú terapiu. Čo im to prinesie?

No, ak je to viac než dosť

Mnohí ľudia si počas dlhých mesiacov pandémie prešli skutočným utrpením. Nemožnosť stretávať sa s blízkymi ľuďmi si jednoducho vybrala svoju daň. Keď sa k tomu pridajú starosti o zdravie a financie, zrazu sa ocitneme v nepríjemnej životnej situácii. Anonymná terapeutická starostlivosť však môže ľuďom pomôcť oveľa viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Výhoda anonymity pri riešení problémov

Je veľmi ťažké priznať svojmu okoliu, že potrebujeme pomoc v akejkoľvek oblasti svojho života. Liečba drogovej alebo pracovnej závislosti, úzkostnej poruchy alebo ťažkej situácie, keď človek prechádza životnou krízou, nie je niečo, o čom by musel diskutovať so svojím okolím. V tomto prípade dobre funguje anonymná terapia. Jednoducho sa nemusíte zaoberať tým, čo hovorí vaše okolie. Potrebujete vyriešiť svoju situáciu, nie počúvať nepríjemné reči svojho okolia.

Čo sa najčastejšie rieši

Medzi najčastejšie problémy, ktoré ľudia potrebujú vo svojom živote vyriešiť, patria existenčné krízy, syndróm vyhorenia, kríza po ukončení vzťahu, fóbie, depresie a úzkosti alebo rôzne situácie, keď človek upadol do akejkoľvek závislosti. Práve tieto životné situácie pomáha najčastejšie riešiť anonymná terapia.

Niektorí ľudia nechcú, aby sa o ich problémoch dozvedela široká verejnosť, alebo sa jednoducho nechcú vystavovať rôznym záznamom v ich zdravotnej dokumentácii. To je jeden z dôvodov, prečo je anonymná terapia jedinečným spôsobom, ako získať skutočnú pomoc v ťažkej životnej situácii. Čoraz viac ľudí si uvedomuje, že starostlivosť o duševné zdravie je rovnako dôležitá ako starostlivosť o fyzické telo.

Môže sa Vám ešte páčiť...