Noste šaty aj v zime. Poradíme, s čím ich kombinovať a ako ich nosiť

Mrzí vás, že je vonku už škaredo a že už musíte schovať šaty? To, že prišli chladné mesiace neznamená, že sa musíte šatám vyhýbať. Naopak. Šaty noste ďalej, len je teda trochu inak kombinujte. Zamerajte sa najmä na šaty dlhšieho strihu, ktoré doplníte o pančušky a silonky. Naviac mnohé zimné topánky boli stvorené len preto, aby doplnili šaty. Naozaj, šiat sa nemusíte vzdávať. 

Ostatne čo iného by ste si obliekli napríklad na Štedrý deň alebo na Silvestra? Šaty sú skrátka záruka elegancie, ženy potrebujú vyzerať elegantne, aj keď im vonkajšej teploty zrovna neprajú. V prípade, že sa pre šaty rozhodnete, poradíme vám, s čím ich kombinovať. 

Ako sme spomenuli, v zime voľte šaty dlhšieho strihu siahajúca napríklad pod kolená, ale tiež sa nebojte krátkych šiat, ku ktorým bola zhotovená celá rada obuvou. 

Keď krátke šaty milujete 

Ak ste doslova milovníkom krátkych šiat, noste je výhradne s pančuchami či silonkami, ktoré doplníte o vysoké čižmy nad kolená. Krátke šaty práve dvakrát nezahrejú, musíte teda k zahriatiu pomôcť tak, že šaty doplníte o spomínané pančušky a tiež vysoké čižmy nad kolená. Aj keď tieto čižmy síce nepatrí k najteplejším, môžete si do nich zaobstarať zimnej teplú vložku. Aspoň takto je možné nohu zahriať v dobe chladných zimných dní. 

Pri dlhších šiat buďte opatrní s kombinovaním 

Ak sa rozhodnete pre šaty, ktoré majú takzvanú midi sukňu, nezkombinujete je ľahko. Aj keď je možné si vziať silonky a pančušky, aké topánky k tomu zvoliť? V ideálnom prípade voľte krátke členkové čižmy, ktoré krásne obopnú nohu. 

Ak zvolíte šaty kožené dlhšia, nebojte sa kozačiek nad kolená, ktoré sme už spomínali. Aj keď to sú čižmy a ich koniec nepôjde vidieť vďaka dlhej sukni, nevadí to. Je to in. Aj k midi sukniam nie sú kozačky nad kolená zakázané, len pozor na kombináciu s kabátom či kožušinkou. 

Môže sa Vám ešte páčiť...