Pestujeme filodendron, popínavou nenáročnú izbové

Do svojho interiéru si môžete kúpiť akúkoľvek izbovú rastlinu, len sa o ňu dobre starajte. Každá izbová rastlina vyžaduje k svojmu spokojnému životu niečo iné, niektoré sú náročnejšie, iné menej náročné. Keď mu hľadáte izbovú rastlinu, ktorá bude nenáročná, odporúčame investovať peniaze do filodendronu, čo je popínavá rastlina, ktorá sa u nás radí k tým najviac obľúbeným.

Väčšina ľudí pestuje klasické rastliny, ako je brečtan alebo Zamioculcas. Filodendron bude tak skvelým oživením. Ako už bolo spomenuté, nejde o náročnú rastlinu. Pochádza z amerických tropických lesov, výška rastliny môže dosiahnuť pokojne až dvoch metrov, avšak u nás dosahuje výšky menšej kvôli našim podmienkam.

Ako pestovať filodendron

Filodendron môžete ako pestovať v závesnom kvetináči, tak rastlinu môžete pestovať aj v klasických kvetináčoch. Je to skrátka na vás. Pokiaľ ju zasadíte do závesného kvetináča, stonky budú vkusne splývať.

V ideálnom prípade umiestnite kvetináč s rastlinou na svetlé miesto, kam však nebude mať dosah priame letné či poludňajšie slniečko, ktoré je pre rastliny zradné. Nezabúdajte filodendron pravidelne zalievať, vystačia si však s miernou zálievkou. Odporúčame rastlinu rosiť, na jej listy sa totiž veľmi často usadzuje prach a rosením rastlinu prachu zbavíte. Samozrejme rosenie rastlina ocenia aj preto, že pochádza z tropických oblastí a rosením tak zaistíte vysokú vzdušnú vlhkosť.

Čo sa týka prezimovania, to nech prebieha v bežných izbových podmienkach.

Ďalšie informácie o pestovaní filodendronu

Až príde po zime jar, filodendron presaďte. Šľahúne hravo omladíme, a to zrezaním. Ak by ste chceli rastlinu rozmnožiť, je to možné odrezkami.

Len pre zaujímavosť: Filodendron je známy tiež pod svojim ďalším názvom Philodendron Scandes. Český jednoduchšie názov je však viac zaužívaný.

Môže sa Vám ešte páčiť...