Vonkajšie kľučky sú obrazom nášho vkusu a umu

Pre niekoho je vonkajšia kľučka na dverách či bránky okrem iného spôsobom, ako vyjadriť svoju osobnosť. Tieto kovanie je každodenne používané, aby dobre slúžilo a súčasne sa stalo vkusným doplnkom exteriéru, malo by byť kvalitné. Výrobcovia aj takých drobností ako je kovanie to registrujú a prispôsobujú tomu trendy pri vývoji noviniek.

Pri nákupe vonkajšie kľučky je potrebné vziať do úvahy viac vecí. Vybrať tú správnu preto nebude úplne jednoduché. Predsa len taká kľučka nemusí byť iba odolná, ale pri vchodových dverí alebo bránky i elegantné – veď ju budete používať každý deň. Pri výbere sa nenechajte uniesť a sústreďte sa skôr na to, aby kľučka esteticky zodpovedala vzhľadu dverí.

Kľučka je totiž veľmi dôležitou súčasťou dverí a výrazne ovplyvňuje vzhľad celých dverí. Samozrejme by ale aj mali zapadať medzi všetky ostatné prvky vašej domácnosti či záhrady. Keďže je potrebné, aby vonkajšie kľučky boli veľmi odolné proti vonkajším vplyvom, nie je preto vhodné použiť kľučku obyčajnú. Tá by totiž časom zhrdzavené a začala sa aj zadrhávať. Preto je vhodné zvoliť kľučku z nerezového materiálu. Akú kľučku zvoliť k vchodové bránke? Kľučky pri vchodových bránok sú spravidla masívnejšie.

Značne obľúbené sú predovšetkým kované kľučky, ktoré bývajú veľmi odolné voči poškodeniu a aj voči nepriaznivým vplyvom počasia. Vďaka tomu sú takmer nezničiteľné a ich kúpa je teda investíciou na dlhú dobu. Zároveň sú aj veľmi pekné. Na vchodové bránky sú však vhodné aj ďalšie typy kľučiek. Pokiaľ ide o vchodové dvere, je potrebné oproti vchodové bránke zvážiť ešte ďalší dôležitý faktor, a to bezpečnosť. Je teda vhodné zvoliť masívnejšie kovania vyššej bezpečnostnej triedy (aspoň 3. triedy).

Ďalej by sme tiež mali zvážiť, či využijeme variantu kľučka-kľučka alebo kľučka-guľa.

Môže sa Vám ešte páčiť...